Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Villámok fényképezéséhez...

Villámok fényképezéséhez milyen fényképezőt vegyek?

Figyelt kérdés
Olyan fényképezőt keresek ami gyorsan elkészíti a képet , HD-ba rögzítsen videót. maximum 40 ezer forintot szánnék rá. Én a Fuji Finepix S1600 ra gondoltam esetleg erről valaki tudna véleményt ?
2011. máj. 28. 11:51
 1/6 anonim válasza:
Én egy High Speed kamerát ajánlanék a jelenség megörökítéséhez, de az nem a 40 000-es árkategória.
2011. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó lehet a Canon..

A Canon sok típusához le lehet tölteni a CHDK (Canon Hack..).exe programot, felűlírja ÁTMENETILEG! az eredeti szoftvert, abban van villámfényképező funkció is sok egyéb mellett (TIFF tárolás, szélesebb tartományú ISO beállítás, meg az ég tudja)

2011. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40 ezerből nem tudsz olyan gépet venni, ami professzionális hatást kelt. Másrészt a gép csak fele a költségnek, jó fényképekhez jó objektív is kell
2011. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, nem kapsz negyvenért olyan gépet, aminek az expo késleltetése elég rövid lenne a dologhoz. Kell egy tükrös gép, és hozzá egy villámkioldó:

[link]

2011. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem tudom ti hogy szoktatok villámokat fotózni, de én ráteszem az állványra a D-SLR-emet és bulb záridőt használok, a fokuszt végtelenre állítom, blendezem és iso100-on elindítom távkioldóval. amikor villámlik akkor elengedem és kész is van, nem kell pont akkor fotózni amikor villámlik. olyan fényképezőt keress amin van bulb záridő és ha lehet akkor legyen manuális élességállítás.

elolvastam a gép adatlapját és a legszűkebb rekesz f11 ami nagyon nagy, kéne olyan f26-32. bár ha szerencsés vagy és 1-2 secs-el a villámlás előtt nyitod ki a zárat és a villámlás után egyből lezár akkor lehet jó eredmény minimum iso-n. de ehez állvány kelleni fog, mellesleg a 12mp nem túl ideális erre a szenzorméretre, elég zajos lesz a kép ami az esetleges utómunka után megsokszorosodik

2011. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát akkor ahogy elnézem ez bukta mert több pénzt nem nagyon tudok rááldozni, maradok a Fuji s1600-nál legfeljebb csak videókat csinálok a villámokról meg néha-néha egy két próba villám fotót.
2011. máj. 29. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!