Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meg lehet még szerezni a...

Meg lehet még szerezni a kitörölt képeket a fényképezőgép memóriakártyájáról?

Figyelt kérdés
Ma értem haza az egy hetes Romániai utazásból, amin nagyon sok kép készült, de egy (szőke) nő kezébe akadva valahogyan véletlenül kitörlődött az összes kép. Én valahol azt hallottam, hogy valami különleges program segítségével, vagy egy profi számítástechnikus eszközeivel lehetséges hogy megint viszontlássam ezeket a képeket. Tud erről valaki valamit? Lehetséges ez? (A munkaszüneti napok végén elviszem szakemberhez a memóriakátyát)
2011. márc. 12. 01:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, van több szoftver is, ami tud ilyet

pl. [link]


Gyakorlatban még nem próbáltam, csak problémás vinyóról helyreállítást, és az is működött szoftverrel (R-Studio).

2011. márc. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vissza lehet állitani a kitörölt képeket, csak addig ne fényképezz semmit rá! Sok progi képes rá, pld a Recuva. Ha ügyes vagy, szakember nélkül is menni fog
2011. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csa az a baj hogy én hülye vagyok ezekhez, inkább elviszem szakemberhez, szerintetek mennyibe kerülhet? És miért baj ha már fényképeztem rá? Akkor már lehetetlen visszahozni a képeket? Mert sajnos fontos képek voltak.

2011. márc. 12. 11:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha "törlöd" a képeket - vagy bármi más adatot- a kártyáról, attól azok még ugyanúgy rajta maradnak, csak a gép úgy tekint rájuk, mint amik felülirhatóak! Ezért ha újra fényképezel, akkor már tényleg lassan letörlődnek, mert az új képek felülirják őket! Ezért nem szabad addig használni a kártyát, amig elő nem bányászod a képeket! Ha nem fényképeztél semmit rájuk, akkor 100%-ban előhozhatók!
2011. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is a recuva-t ajánlom, egyszerű, ingyenes és nekem már segített nem egyszer.


[link]


(jobb felső sarokban a letöltés ikon)


Csak futtatod, kiválasztod, hogy a kártyán keressen, (bejelölöd, hogy engedélyezze a mélyvizsgálatot) és végignézi a kártyát, megmutatja mit talált, mit tud abból visszaállítani, stb. Egyszerű a használata, elrontani nem tudod vele.

2011. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az utolsónak nagyon szépen köszönöm! Ugyan rossz oldalt linkeltél be, de rákerestem a program nevére, és 10 perc alatt telepítettem, 3 óra alatt visszahozta a képeket, és most töltöm rá a kártyára (azt írja 20 perc). Annyi a törölt kép, hogy azt hiszem lesz mit válogatnom...

Szóval köszönöm!

2011. márc. 14. 16:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat, jó a link, az elsőét néztem! Az is biztos jó, de azt nem próbáltam, ehhez meg kaptam használati utasítást is =D
2011. márc. 14. 16:43
 8/10 anonim ***** válasza:
ezért kell vigyázni fényképezőgép vagy számitógép eladásánál, mert a sima törlésnél rengeteg bizalmas adat rajta marad, és sokan előszeretettel keresik elő őket! Az a megoldás, hogy törlés után még lényegtelen adatokkal tele kell irni mindent
2011. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és hogy teljesen profi légy, itt egy másik progi :) [link]
2011. márc. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a képek már vissza vannak mentve a gépre.
2011. márc. 15. 07:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!