Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kettő darab nagy akkut szeretn...

Kettő darab nagy akkut szeretnék sorba kötni, ( összesen 2x3,7 azaz 7,4 voltot adna le), erről szeretném a feszültséget 3,7 és 7,4 volt között változtatni. Ötletek?

Figyelt kérdés

És egy olyan kapcsolót beszerelni, ami lenyomva zárja a kört, egy 1,5-4,8 ohmos ellenállás között! Megoldás?

Nem vagyok teljesen járatlan az ilyen témában, de persze nem vagyok teljesen képzett sem, a google a barátod írásokat kérlek hanyagoljuk, azzal kezdtem, mindig belefutok valamilyen olyan paraméterbe hogy pont nem megfelelő az adott cucc.

Elsősorban "mechanikus" megoldások érdekelnének, tehát nem elektronikus feszsszabályozó, hanem potméteres, ebből csúszó vagy forgó. -És ehhez lehetne e valamiféle kijelzőt építeni? ( Nem feltétlen értéket kellene kijeleznie, lehet esetleg egy ledsor is ami a leadott feszültség függvényében gyulladna ki pl. )

Válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 19. 09:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ez azt jelenti ( javíts ki ha tévedek) P=UxU/R alapján hogy 5,2 voltnál leveszek 6 W-ot, 7nél pedig 10 W ot.

Ez így megoldható vagy elektronikusan vagy "mechanikusan"?

2011. febr. 19. 22:02
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron mechanikus akarsz maradni, akkor ezt javaslom: [link]


Egy kapcsoló a KI/BE kapcsoláshoz, egy többállású ha kapsz a teljesítményszabályzáshoz. Vagy két külön kapcsoló, az a legegyszerűbb fokozatot váltani.

2011. febr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ez tetszik, köszönöm szépen. Egyszerű, mégis van 3 állapot.

Esetleg elektronikusan merre fele tudnék keresni megoldást, az egy dolog hogy én nem állnék neki nyákot berhelni , de ismerősöm igen?

Komolyan ha épületgépészetben vagy gépészetben tudok segíteni neked legalább ilyen sokat írok majd. :D

2011. febr. 20. 09:14
 14/19 anonim ***** válasza:

Azért javasoltam az akkus fúró szabályzóját, mert az egy kifejezetten erre a célra készült nagyáramú PWM szabályzó, 1000% megbízhatósággal. Egy kész dolog, nem kell kitalálni, minimális veszteség.

Ha mégis ráveszel valakit hogy építsen egy ilyet, olcsóbban kijössz. De én a kérdésedből indultam ki.

2011. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ja, a rajzomon nem 3 állapot van, elég csak a táblázatra nézni.

A teljesítményjelzésre pedig a legjobb módszer egy pár száz forintos kivezérlésjelző [link]

A bemenetére a 4,8R ellenálláson eső feszültséget kötöd, így az aktuális teljesítményt fogja mutatni (némi állítgatás után)

2011. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Itt a ledmeghajtó működés közben.

http://www.youtube.com/watch?v=k3zSpD5s6Yk&feature=related

Természetesen neked nem zenére ugrálna, hanem a terhelés függvényében változna. Azt pedig át lehet állítani hogy egyszerre csak egy led jelezzen, így kevesebbet fogyaszt.

2011. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ez elég jól néz ki, viszont amit korábban küldtél linket azon egy ledes zseblámpa van , ezzel kellene valamit kezdenem?

Amúgy tényleg jó cucc, köszönöm.

2011. febr. 20. 11:34
 18/19 anonim ***** válasza:
A link elkeveredett, ez az igazi: [link]
2011. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2011. febr. 21. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!