Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kettő darab nagy akkut szeretn...

Kettő darab nagy akkut szeretnék sorba kötni, ( összesen 2x3,7 azaz 7,4 voltot adna le), erről szeretném a feszültséget 3,7 és 7,4 volt között változtatni. Ötletek?

Figyelt kérdés

És egy olyan kapcsolót beszerelni, ami lenyomva zárja a kört, egy 1,5-4,8 ohmos ellenállás között! Megoldás?

Nem vagyok teljesen járatlan az ilyen témában, de persze nem vagyok teljesen képzett sem, a google a barátod írásokat kérlek hanyagoljuk, azzal kezdtem, mindig belefutok valamilyen olyan paraméterbe hogy pont nem megfelelő az adott cucc.

Elsősorban "mechanikus" megoldások érdekelnének, tehát nem elektronikus feszsszabályozó, hanem potméteres, ebből csúszó vagy forgó. -És ehhez lehetne e valamiféle kijelzőt építeni? ( Nem feltétlen értéket kellene kijeleznie, lehet esetleg egy ledsor is ami a leadott feszültség függvényében gyulladna ki pl. )

Válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 19. 09:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Budapesten illetve megbízható webáruházak linkjeit is várom, ha van tapasztalat. Köszönöm!
2011. febr. 19. 09:56
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem irtal le, hogy mekkora aramrol van szo. Ha mar ket nagy akut emlegetsz, akkor feltetelezem,hogy erosebb az aram. Azt ugy siman potenciometerrel nem nagyon oldhatod meg,mert nagyon melegedne es a veszteseg is nagy lenne.
2011. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nos látod itt fogyott el a tudásom. :)

2db 18650-es 2700 mAh-ás akkuról lenne szó. ( PCB védettek)

2011. febr. 19. 11:12
 4/19 A kérdező kommentje:
Ezáltal a leadott eljesítményt szeretném szabályozni 5 és 15 Watt között. Ha ez segít valamit.
2011. febr. 19. 11:28
 5/19 anonim ***** válasza:
Ird le konkretan, hogy mirol van szo, es akkor tobbet tudnek mondani. Mert nem mindegy egy egot vagy egy motort szabalyozni.
2011. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Egy fűtőszálat, aminek 5-12W ot kellene leadnia az ellenállása pedig 1,5-4,8 ohm. ( Kanthal fűtőszálat)
2011. febr. 19. 14:46
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem egesz ertem, azt, hogy a futoszal 1.5 - 4.8 ohmos. Ha van egy allando feszultseg forrasod, akkor kapcsolokkal tudnad allitani az aramerosseget, ha a futoszalon lennenek kivezeteseid. Vagy, ha egy alando ellenallasu futoszalad van, akkor feszultseg szabalyozassal tudnad allitani a leadott teljesitmenyt. Ha mindketto allithato, akkor egy zurzavar lesz. Nagy gyorsan kiszmoltam, hogy ha sorba kotod az akukat es az ellenallasod 1.5E, akkor az aram 4.9 A lenne. Az tonkretenne az akut, sot veszelyes is, mert tulmelegszik. Szinte rovidzarlat neki. Ha viszont a 4.7 omosat kotod be, akkor az aram 1.5 A lenne. Igy a futoszal 11.1W lenne, de az aku masfel orat birna ki legjobb esetben.
2011. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Tényleg nem voltam egyértelmű, látva válaszod, amit köszönök szépen meg tudom fogalmazni a kérdésemet kicsit értelmesebben is. Elnézést.

1. Alapeset

1.Fogyaszó: 1,5 vagy 2,5 vagy 4,8 ohmos ellenállás ( kanthal fűtőszál pl ) Ezek egyszerre nincsenek jelen vagy az egyik vagy a másik. Ezekre kellene külön külön a feszültség szabályozást megoldanom.( Úgy hogy az áramforrás maradna az eredeti.)

Tehát ha rákötöm a 1,5 ohmosat akkor nyilván max 3 voltot engednék rá, 2,5 nél többet 4,5 nél meg 7,4 et azaz maxot.

2.alapeset

Fogyasztó , egy pl. 5 ohmos ellenállású, kanthal fűtőszálról szeretnék 5-15 Wattnyi teljesítményt feszültségszabályozással levenni.


Áramforrás: Mindkét esetben ugyan az.

18650-es akkuk sorba kötve 2 db, 2x 3,7 volt, egyenként 2400 mAh-ás ak, pcb védettek.

Az hogy mennyit tud menni az nem annyira fontos , de ha összesen 1-2 órát az rendben lenne.

Be kellene építenem egy kapcsolót is ami lenyomásra zár felengedve elenged.


Erre kérek szépen ötleteket, illetve megoldási javaslatokat. Nem biztos hogy az én ötletem a legjobb.

Örülnék ha boltokat is tudnál mondani hol lehet az ilyesmit beszerezni megbízhatóan.

Köszö előre is.

2011. febr. 19. 16:05
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerúen tönkretennéd az akkukat.

Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, szerezz egy kimustrált akkus fúrógépet, vedd ki belőle a szabályzását, ide jobbat nem találsz.


A potméteres nemigen járható, hiszen ilyen jelentős disszipációnál kellene vagy 20-30w-os poti, hogy ne az melegedjen hanem a fűtőszálad.

2011. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Rendben , köszönöm.

Akkor ha abban maradunk hogy ( közben számolgattam) 4,5 ohmos fűtőszálra redukáltam a dolgot. Csak az van benne. A két sorba kötött akkuról szeretném a feszültséget levenni, 5,2 volttól 7 voltig, fokozatmentesen. Erre is alkalmas a akkus csavarhúzó szabályozása?

Bocs hogyha hülyeségeket mondok, nem vagyok túl jártas a témában.

Köszi a segítséget előre is.

2011. febr. 19. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!