Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyórát hogyan kell bekötni?

Villanyórát hogyan kell bekötni?

Figyelt kérdés
Annyit tudok hogy a fázist először a kismegszakítóhoz kell bekötni utána onna a villanyórához. A villanyóra alján van egy kis lemez ezt le kell csavarozni és a lemez alatt van négy hely ahova a kábeleket kell bekötni. Az elsőhöz jön a fázis és eddig tudom! A második, harmadik és negyedik helyre mit kell kötni? (Egyszer bevolt már kötve akkor csak az első három helyre volt kötve kábel. Az első volt a fázis a többit már nem tom pontosan. Ha jól tom földelést nem kell hozá bekötni.) Szóval most hogyan kössem be? Eddig megvan de már innentől elakadtam. Lehetőleg olyan valaki irjon aki hozzáértő
2011. jan. 21. 11:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Na végre összejött!!! :D Az egész úgy van hogy az első helyre kell a "fő fázis" (ami a kismegszakítótól jön) a harmadik helyre a a nulla, a negyedik helyre semmi, és gondolom már kitaláltátok hogy mi jön a második helyre hát oda az a kábel van kötve ami nekem egy konnektorra van szerelve szóval azon a kábelon jön az áram a konnektorba pedig be van dugva egy elosztó és most erről megy a gép! :D Már majdnem feladtam de meglett! (Otthon ne játszatok hasonló villanyszerelőset mert életveszélyes!) Na én mek rendet rakni mert sok a kupi
2011. jan. 21. 13:48
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Láttam az Interneten vakbélműtét-videot.

Ha esetleg valaki vakbél gyanús, forduljon hozzám bizalommal! Eddig még nem csináltam galibát!

2011. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
20%

mint az előbb is írtam:


ha azt sem tudod hogy működik a villanyóra, miért lennél abban biztos, hogy hitelesen fog működni a szedett-vedett drótozgatásod után?


azt sem tudod, mi a működés alapelve, de főleg az sem, milyen készülékekből áll, és miért.


tényleg, én is megnézek az interneten egy vakbélműtétet, rögtön utána műthetek, azt gondolod?

2011. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
1 pici segítség nektek a villanyórával kapcsolatban. Ha megnézed az óra sorkapocs kiosztását balról jobbra így következik: Bejövő fázis ez jön a megszakítótól, elmenő fázis ez megy a fogyasztó felé általában az elosztó tábla felé. A 3.sorkapocs duplája az előzőeknek és két furat van rajta, ez tulajdonképpen 1 közösítő ide jön a 2 nulla vezető. A 2. sorkapcson van még 1 lemezke ez a feszültség tekercs vége ha ez nincs a csavar alatt akkor nem forog az óra.A 3 fázisú óra is ilyen csak ott 7 sorkapocs van és 3 forgó tárcsát látsz. Egyébként vásárolhat fogyasztás mérő, csak nem hiteles, almérőnek hívjuk szakmai berkekben.
2011. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
a villanyóra első bevezetésére megy a bejövő fázis ,a másodikra az elmenő fázis ami a fogyasztók fele megy,/dugaljak lámpák stb/a harmadik a bejövő nullavezeték.és az elmenő nullavezeték.ha négy kivezetése van az órának akkor a harmadik a bemenő nulla a negyedik az elmenő nulla ami a fogyasztók fele megy.Egyszerü mint a pofon , ha nemtudsz valamit kérdezzél?üdv
2011. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 jeladó válasza:
Almérőt beköthetsz. 1 vezeték. (balról jobbra) bejövő fázis./fekete/ 2 vez. kimenő fázis./fekete/ 3 vez. Nulla(kék vezeték , bejövő , kimenő egyszerre.)
2013. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
És hogy van a földelés része a dolgoknak?
2013. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#15 : Köszi a választ!
2017. nov. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!