Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyórát hogyan kell bekötni?

Villanyórát hogyan kell bekötni?

Figyelt kérdés
Annyit tudok hogy a fázist először a kismegszakítóhoz kell bekötni utána onna a villanyórához. A villanyóra alján van egy kis lemez ezt le kell csavarozni és a lemez alatt van négy hely ahova a kábeleket kell bekötni. Az elsőhöz jön a fázis és eddig tudom! A második, harmadik és negyedik helyre mit kell kötni? (Egyszer bevolt már kötve akkor csak az első három helyre volt kötve kábel. Az első volt a fázis a többit már nem tom pontosan. Ha jól tom földelést nem kell hozá bekötni.) Szóval most hogyan kössem be? Eddig megvan de már innentől elakadtam. Lehetőleg olyan valaki irjon aki hozzáértő
2011. jan. 21. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ELMÜ?
2011. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
fake kérdés, villanyórát kizárólag a szolgáltató szakemberei köthetik be, végezetül ellátják zárjellel és mágnescsíkkal.
2011. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De nem a házhoz kell a házban van villanyóra.
2011. jan. 21. 11:52
 4/18 anonim ***** válasza:

miért lenne fake? ezer villanyórát berakhat a már mért vezeték mögé bármilyen céllal, senki nem tiltja meg.

Valószínű 3 fázisú az óra, így az első három a három különböző fázis. de meg van betűzve mit hova köss.

2011. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
és mi lenne ha úgy kötném be hogy az első helyre a "fő fázist" kötném ami a kismegszakítótól jön, utána a második helyre a nullát, a harmadikra pedig azt a fázist amiről már fogyasztanám a villanyt
2011. jan. 21. 12:13
 6/18 anonim ***** válasza:
Nézd meg jól, mert általában valahol le van rajzolva a bekötés, a lemezen, vagy oldalt, alul.
2011. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

neked súlyos hiányosságaid vannak a villanyóra bekötésével kapcsolatban.


EGYÁLTALÁN TUDOD HOGYAN MŰKÖDIK?

egyáltalán tudod mi az a villamos áram, látszólagos villamos teljesítmény?

Villanyóra szerkezeti, villamos felépítése, működése?


ha ezekkel nem vagy tisztában, soha az életben nem fogod kitalálni a bekötést, legfeljebb elégeted a villanyórádat, vagy megölöd magad.

2011. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
kackackac! :D 4 éve szerelek villanyt, és eddig még minden jó amit csináltam! Amit tudok azt tudom mert villanyszerelőtől tanultam. De a villanyóra bekötését honnan tudnám ha még soha nem volt alkalmam látni hogyan kötik be?
2011. jan. 21. 12:57
 9/18 A kérdező kommentje:

és mi lenne ha úgy kötném be hogy az első helyre a "fő fázist" kötném ami a kismegszakítótól jön, utána a második helyre a nullát, a harmadikra pedig azt a fázist amiről már fogyasztanám a villanyt


>>>>>>


Na ez igy nem jó!!! Az autómata egyből lekapcsolt. Szerintem tényleg 3 fázisu az óra. Most jön a B verzió: Ami az hogy az első helyen marad a "fő fázis" mint az előbb, a második helyre pedig azt a fázist kötöm amiről már fogyasztanám a villanyt szóval a második helyre azt a vezetéket kötöm ami az előbb a harmadik helyen volt, a harmadik és negyedik hely pedig marad szabadon, szntm igy csak jó lessz! XD ha nem jön C verzió ami az hogy a harmadik helyre jön egy nulláas vezeték de szerintem a villanyórához nem kell semmiféle nulla! na jó kisérlet indul az eredményt veletek is megosztom :D

2011. jan. 21. 13:09
 10/18 anonim ***** válasza:
Költségmegosztásra kellene ? Nem volna elég a "síma" fogyasztásmérő + kismegszakító ?
2011. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!