Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki leírja nekem hogy ez a...

Valaki leírja nekem hogy ez a laptop hűtő hogy működik? Thermaltake T3000 R14AN01

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy rárakod a laptopodat, és a bordák miatt több levegő tud mozogni alatta.
2010. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És az hogyhogy hűt? O.O

Ezekhez én hülye vagyok, kérlek, magyarázzátok el! :)

2010. dec. 11. 12:55
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem látod a lényeget,csak nem hiszel a szemednek....:)

Ez bizony nem hűt sehogyan.Panaszkodtak már itt hasonló "készülékre".Több ezer forint,hatás nulla.Arra jó legfeljebb,ölben vagy ágyban rá lehet tenni a gépet és nem záródik el a szellőző nyílás.

2010. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Heat pipe technologival - Ez az egyik leghatásosabb passzív, azaz mozgó alkatrész nélküli hűtés asztali gépeknél.


És hogy hogyan működik:


"A heat-pipe alapvető feladata a hőenergia elszállítása hidegebb égtájakra. Ehhez kihasználja a fázisváltás korábban említett jelentős energiaigényét és azt a tényt, hogy a gáz a melegebb helyről a hidegebbre áramlik. Tehát a folyamat a következő: a cső melegített részén a folyadék jelentős (hő)energiát vesz fel ahhoz, hogy légneművé változzon, majd a cső hidegebb vége felé libben. Ott arra a szintre hűl, ahol ismét folyadékká alakul – és leadja az energiát. A folyadék a gravitációnak vagy a cső belső kialakításának köszönhetően ismét lejut a melegebb részbe, ezzel bezárult a kör.



A hőcső működési elve – Forrás: www.thermacore.com


Persze számos kérdés merül fel: Milyen folyadék válik hatékonyan légneművé 50-60 fok környékén? Mi van, ha elforr az összes lé? Mi van, ha nem bír felforrni? Mi van, ha nem elég a kapillárishatás vagy a gravitáció a folyadék visszajuttatására, mert ugye a legtöbb processzoron vagy grafikus kártyán alkalmazott hőcső vízszintes állásban helyezkedik el.


Ezekre a kérdésekre szerencsére már a tervezési fázisban lehet válaszolni: a folyadék a biztonság kedvéért víz, a belső nyomást úgy alakítják, hogy a párolgás hatásfoka 30-80 fok között is jó legyen, de ne forrjon fel a folyadék, mert olyankor a légbuborékok elállnák a visszajutó folyadék útját. A szükséges paraméterek öt százalékos pontossággal kiszámolhatóak."


Ha van még kérdés? - Jó csak egy felhasználót találtam annak nem működőt jól. Teszt meg nukú.

2010. dec. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem van kérdésem.Hogy jön ez most ide?Amit bemásoltál,az asztali gép hűtésrendszeréről szól.Ez meg egy fémlap a laptop alatt.Ott milyen hőt vezet el szerinted?Nem kell ide semmilyen marketingszöveg,elég a józan ész,ránézésre megmondható,hogy ez a cucc hatástalan.
2010. dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

A működési elvét kérdezte azt leírtam. És azt is, hogy head pipe csőrendszer van benne. Bár szerintem sem valószínű, hogy működik.


off: De én az asztali gépembe való beszerelés előtt arról sem hitem, hogy működni fog. De vettem Thermaltake headpipe-os porci hűtőt kéz alatt és az király évek óta. Nem lehet alá túl nagy vasat tenni.


"T3000 R14AN01

Termékleírás


- beépített 4x -es head pipe csőrendszer

- gumitalpak

- fekete aluminium anyagból

- ultra slim tervezés, mindőssze 6 mm vastag!"


[link]

2010. dec. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ja és neked még nem sült a lábadra egy Laptop sem?
2010. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
head pipe* Heat pipe
2010. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Alátétnek persze jó,csak hűtőhatása nem lesz.Akkor hűtene,ha hidegebb lenne,mint a szoba hőmérséklete.Az pedig nem valósul itt meg.
2010. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Miért is? Mert ha forró a lap topalja és a szoba nem túl meleg, akkor van kb. 20 fok különbség az nem elég?

Csak azt tudom, hogy tűz forró alkatrészeim lehűlnek tőle. Meg nézhetném a szükséges legkevesebb hőmérséklet különbséget. De nem teszem, hogy te mondjál most okosat. Vagy a hő mennyiség nem elegendő?

Persze ha működne, sem tárolhatjuk csak szimplán az ölünkben továbbra sem lapatop-ot ugyan úgy, mint amikor ránk sült amúgy.

2010. dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!