Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rádiótechnikusok, rádióamatőrö...

Rádiótechnikusok, rádióamatőrök! Hogyan tudnám "kinyomozni", hogy egy adott RFID-/transzponder-/beléptetőkártya milyen frekvencián működik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak erre szabvány frekvenciák, viszont szinte biztos vagyok benne, hogy a kártya egyedi frekvenciát használ : szaküzletben három olvasóval is rápróbáltak, és a gépeik még csak nem is érzékelték a kártyát. =[

Azt se gondolom, hogy NFC-s kártya lenne, mivel NFC olvasó sem érzékeli és annál tudtommal nincs egyedi frekvencia, ami beleférne az NFC szabvány megnevezésbe.


A kártya nagyon is működik, kétnaponta használom, de olvasóhoz csak egy nagyon rövid időre férek hozzá kevéssel dél előtt.

Valamilyen mobil eszközt keresnék, amin kártyaleolvasáskor láthatnám, hogy nagyjából milyen frekvencián ad jelsorozatot a kártya a "meglövésekkor".


Még annyit tudtam kinyomozni, hogy a kártyát valószínűleg a Rondó gyártotta, de a weboldalukon ők technikai infókat nem adnak ilyesmihez.


Van tippetek a megfejtéshez?



jan. 16. 16:37
 1/10 Szirty ***** válasza:
60%

Fogsz egy tekercset, rákötöd egy szkópra, odatartod az olvasóhoz, leolvasod.

De mire mennél a frekvencia ismeretével.


A kommunikációt azzal még nem fogod megfejteni.

jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja hogy ez ennyi?? o.O Én azt hittem, a leolvasó/kártya közelítése egy áramlöketet indukál, amit a kártyában levő elektronika szaggat meg. Szóval a leolvasó egy periodikus jelet sugároz állandóan?


"A kommunikációt azzal még nem fogod megfejteni."

Tudom, egyenlőre nem is kell, hogy megfejtsem. Már azzal is sokkal beljebb vagyok, ha van támpontom, hogy az a durván fél tucat kártya, amit nem tudunk pótolni, mégis mi a vihar lehet, amit az előző anyagilag porig égett cég ránkhagyott.

jan. 16. 17:24
 3/10 A kérdező kommentje:
A tekercsnél mi számítana (és hogyan?), hogy befogja a vivőjelet : az impedanciája, a menetszáma vagy az átmérője?
jan. 16. 17:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Szereintem egyszerűbb a típust megnézni. És lehet, hogy a freki szabványos (általában nem túl sok frekvencia használható erre). Ha olyan kódolást használ amit nem értenek az olvasók. Például ott van a kutya csip, volt olyan kártyás rendszer amt láttam, hogy ugyanazt a frekit használta mégis meg se szólalt amikor oda tettük a kutyához.
jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Szereintem egyszerűbb a típust megnézni."


Ha lenne ilyen, rég az alapján nyomoznék.

Az olvasón nincs jelzés, sia fekete műanyag burkolat mindenhol és állványba van építve. Szóba se jöhet, hogy szétszedjem, és a különféle okokat 1 kezemen nem tudnám megszámolni, hogy miért nem. Aktív használatban van.

A kártyán meg pláne nincs semmi. 3 kártyán van szitanyomás, de az teljesen más, azt még a becsődölt cég csinálta saját maga. Ezeket teljesen fehér kártyaként szerezték be. 5 számjegy van rajtuk, ezt küldi meg a kártya is, ezt tudjuk. Nem ezzel van a gond...


Egyébként más kolléga már felvetette, hogy nézzük meg röntgenvizsgáló alatt a kártyát, hátha látható az antenna, és a menetszámból legalább a tartományra tudunk egy durva becslést mondani.

Jaa... 🙂 Jó ötlet.. Csak az utolsó kártya, ami a röntgenvizsgálót nyitná, na az nincs meg.

jan. 16. 18:00
 6/10 retektorta ***** válasza:
100%
Valószínűleg 125kHz vagy 13.56MHz. Kizártnak tartom, hogy nem szabványos.
jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó, de legalább az egyikre legyen majd szűkítve...


(A 13.56MHz-et amúgy nem az NFC-k használják?)


Szóval akkor tudnátok tippet adni arra, hogy holnap milyen tekercsekkel készüljek az alacsonyabb, és milyen tekercsekkel a magasabb frekvencia csekkolásához?

Szkópok vannak ott bent a laborban, a legkülönfélébbek, jellemzően minimum 50 megások. (de inkább 100-200) Az csak elég kell legyen, nem?

jan. 16. 18:16
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyébként nekiülltem most rendesen, megnéztem, hogy az RFID mit is takar, hogy is működik.

Nagyon távolról egy picit hasonlított az én "szaggatásos" elképzelésem/tévhitem, de csak távolról. Ha jól látom, elsősorban egy gyenge, bináris amplitúdómoduláció van, ugye?

Akkor az esetleg előfordulhat, hogy direkt úgy van hangolva az olvasó/kártya, hogy nagyon kicsi az amplitúdóváltozás, és ezt nem tudták eddig egyetlen szaküzletben sem érzékelni az olvasók?


De van, ahol olyat is olvasok, hogy nem amplitúdóváltozással kódolják a biteket, hanem fáziseltolással.(?) o.O Na, annál már kajak nem is értem, hogy hogyan képesek kvázi "passzív" elektronikával fáziseltolást vinni az olvasó által adott vivőjelre.

jan. 16. 18:23
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon remélem hogy nem a légtérvédelemnél dolgozol! :D
jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 : Az esetleg eszedbe sem jut, hogy _nem_ én vagyon a villamosmérnök vagy a műszerész a "csapatból", ugye??
jan. 17. 06:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!