Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan hogy valakinek a...

Van olyan hogy valakinek a villanya rá van kötve a villanyoszlop lámpája is? és ezért fizet sokat? Ez az e-on hibája?

Figyelt kérdés
elő fordulhat az ilyen?nem fogyasztunk többet egy átlag családnál mégis több a villanyszámlánk!vagy mindenkinek 40ezer havonta a villany?
2010. nov. 7. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a kinti közvilágitást is ti fizetnétek, ekkor ugyanis még egy plusz kimenő vezetéknek kellene menni a ti villanyórátokról a lámpáig! De a 40 tényleg soknak tűnik ha nem fűtötök vele! Kérj hivatalos vizsgálatot az áramszolgáltatótól!
2010. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha valahogy érintkezik a mi vezetékünk a lámpáéval?vagy nem tudom..nem fűtünk vele csak a kazán keringetője van bedugva!meg a villany bojler!de a bojleron hogy lehetne spórolni?ki kell húzni napközben?
2010. nov. 7. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:

A közvilágítási hálózat egy teljesen független rendszer.

A mért vezetékkel való érintkezése elég furcsa lenne.


:)

2010. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én émásznál dolgozom de a rendszer ugyanaz.

A közvilágítással még ha összeér is a fővezetéked akkor se te fizeted mert az óra az oszlop után van.Tehát feltevésed nem életszerű.Amúgy ha érdekel le tudod ellenőrizni összeér e a vezeték:ha napközben világít a közvill akkor valahonnan állandó feszültséget kap ami lehet a tiéd, de fizetni akkor sem te fogsz érte!

Mint leírtad nem sok nagyfogyasztó van a háztartásban, de nem is a mostani hanem a tavalyi állapotokra gondolj!Ugyanis a vill.számlát a tavalyi fogyasztásból számolják ki!Tavaly mi volt?Mi evett sok áramot?

Ha úgy gondolod tavaly ugyanez volt mint most, akkor valószínüleg hibásan mér az óra.Kérheted a bevizsgálását, mert szakemberként azt mondom hihetetlen nagy a vill.számlát(egyes kisipari fogyasztóknak sincs 40 000 ft egy hónapban).

2010. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok még mindig!(Bocs)

Ha bojlerod nappali fogyasztásra van kötve(nem különmért)akkor úgy tudsz vele a legtöbbet spórolni, hogy a hőfokot leveszed 45-50 C-ra és állandóan bekapcsolva hagyod.

És nekem is így van egy bojler-nagy hűtő-2tv-mikró-hősugárzós fűtés-(nyáron elektr.fűnyíró/télen körfűrész)és 95906hó a számla.Szerintem ez reális.Ja, és kedvezményem sincs mert alvállalkozón keresztül alkalmaz az émász!

2010. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam 9590/hó a számla!
2010. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem is magas a számlád.

Nekem is van 2 TV, Kombi hűtő, számítógép egész nap megy,a mosógép is szinte minden nap megy egy programot valamint kerámialapos tűzhely és 3 gyerek.:-)).

mindezzel együtt : 22500 Ft/hó

2010. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
gyors ellenőrzésnek az is jó, ha kihúzol mindent a konektorból, lekapcsolsz minden kapcsolót és figyeled az órát: ha akkor is mér fogyasztást, akkor valami "eszi" az áramot, és szólnod kell az áramszolgáltatónak
2010. nov. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!