Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy 2ohm (2000W) hangszórót...

Ha egy 2ohm (2000W) hangszórót rácsatlakoztatok egy 8ohm erősítőre jó ötlet vagy ugyan olyan ellenállásba kell gondolkodni?

Figyelt kérdés

nov. 13. 07:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Megjegyzem ez mind csak elmélkedés, szerintem a kérdezőnek nincsen komoly rendszere, különben nem itt kérdezne. Amikor egy kisebb autó árába kerül csak a birtokolt erősítő, olyankor merül fel ez, hogy jó-jó, tudnánk fejleszteni a rendszert kisebb impedanciájú hangszórókkal, de akkor vajon rá lehet-e kötni majd az erősítőre vagy el kell adni és reménykedni, hogy majd valaki megveszi nem bagó áron. Aztán ha később megint jön egy magasabb impedanciájú hangszóró, amit nem tud kihajtani az új, gyengébb erősítő, akkor megint csere egy autó áráért. Belátható, hogy ez nem gazdaságos megoldás. Egy igazi hifis az erősítőt csak akkor cseréli le, ha erősebbre van szüksége vagy valami új feature miatt szükség van rá. Azért, mert kisebb impedanciájú hangszórót boltolt le valaki, nem igazán szoktak erősítőt cserélni gazdasági okokból.
nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szirty ***** válasza:

"Azért, mert kisebb impedanciájú hangszórót boltolt le valaki..."


Nos igen. Itt igazán jó megoldás az lenne ha az ember nem boltolna le kisebb impedanciájú hangszórót.

Persze megeshet hogy annyira jó vétel hogy nem lehet kihagyni, de akkor meg beszerzés előtt is számítani kell(ene) ilyen problémákra.

nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 feri 45 ***** válasza:
8 ohmos kimenetű erősítőt csak egy, vagy több hangszóróval úgy lehet terhelni, hogy az egy hangszóró 8 ohmos, több hangszóró eredő impedanciája 8 ohmos! Ettől nem szabad eltérni! Legtöbbször nem ismerjük az erősítő túlterhelés, zárlatvádelmi, túlvezérlési védelmi áramköreit a negativ visszacsatoló áramkörökkel együtt. Úgyanis semmi nem jelzi ezen áramkörök elromlását, meghibásodását. Ha ezek az áramkörök elromlottak, de tökéletesen illesztünk névleges impedanciára, akkor az erősítők üzemszerűen jól viselkednek. Sőt sok erősítő így működik!! Másik, a 2ohm és 2000 watt is megér egy vizsgálatot! Az erősítő teljesítményénél nagyobb teljesítményű hangszóró vagy hanngszórók rákapcsolható az erősítőre, de kissebb nem! Mert leég a tekercsük. Az elmúlt fél évszázad alatt rengeteg erősítőt és hangszórót javítottunk fiammal szervizünkben. üdv:H.F.
nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

„Azért, mert kisebb impedanciájú hangszórót boltolt le valaki, nem igazán szoktak erősítőt cserélni gazdasági okokból.”

Aztán, majd, ha a kisebb impedanciájú hangszóró miatt tönkremegy az erősítő, akkor gondolkodhatsz, milyen gazdaságos volt nem lecserélni az erősítőt, vagy hozzá való impedanciájú hangszórót használni.

nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kicsit már kezdesz untatni. Világszerte több millió hifi rajongó van, aki nem csinál ügyet belőle. El kell fogadni, hogy egy jó erősítőt nem lehet csak úgy lecserélni. A tudás megvan hozzá, hogy ésszel használják, akkor nem értem mit kell itt erőlködnöd, hogy de úgy is tönkremegy. Nem megy tönkre, mert tudják használni. Megjegyzem sok magas kategóriájú erősítő eleve leveszi a hangerőt kikapcsoláskor, hogy véletlenül se lehessen feltekerni és úgy kapcsolódjon be. Bár ehhez az is hozzátartozik, hogy potméteres hangerőszabályzót is igyekeznek már elkerülni pont emiatt.
nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15

Vedd már észre, hogy csak te jössz ezzel a véleménnyel. Egyébként meg nálad sokkal képzettebb szakemberek ezt már sok évvel ezelőtt leírták. Sipos Gyula könyvében így ír erről:

[link]

A „Teljesítménytranzisztorok” részt olvasd el, de te persze most is csak a saját, vélt igazadat fogod bizonygatni. A további vita e témában felesleges.

nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%
Elolvastam és nem értem mit akarsz ezzel bizonyítani. Ugyanazt írja le, amiről egészen eddig szó volt: Ha kisebb impedanciát kötsz rá, akkor túlvezérelheti az erősítőt, ha pedig jóval nagyobbat, akkor kevés az erősítő a meghajtásához. A tényleges meghibásodást továbbra is az okozza, hogy a felhasználó fittyet hány a veszélyre és túlhúzza a hangerőt. Mint írtam, ezt el lehet kerülni ésszerű használattal. Az kell hozzá, hogy a felhasználónak elegendő tudása legyen hozzá és ismerje a veszélyeket.
nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
60%

Tessék, kerestem egy szakmaibb hangvételű anyagot:


https://www.youtube.com/watch?v=5ljGnsn_QrU


Ezen a ponton már mindenki eldöntheti, hogy kinek mit hisz el.

nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 feri 45 ***** válasza:
Kedves "anonimok"! Érdekesek a hozzászólások, anonim hozzászól anonimnak, vagy anonim szól önmagának mint anonimnak. Jó lenne személyüket válalni, ha már szakértőnek valja magát valaki.Egy névjegyet írhatnának a végére! Ödv:H.F.
nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!