Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » TDA2005 helyett lehet-e...

TDA2005 helyett lehet-e TDA2005R-t használni?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen összeszerelhető készlet: [link]

Eredetileg TDA2005 IC-k járnak hozzá, de én TDA2005R-t tennék bele: [link]


Ennek az értelme pedig a teljesítmény növelése lenne. A sima TDA2005 BTL kapcsolással csak 20 watt, viszont az R változat meg 22 watt lenne.


Kompatibilis a lábkiosztásuk egymással? Tehát lehet olyat, hogy simán beültetem a TDA2005R-t, az áramkör módosítása nélkül? 12 voltról le tudná adni a maximális teljesítményt, ha elég ampert kap?



tegnap 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyártó, az STMicroelectronics oldalán:

[link]

csak TDA2005 szerepel, a TDA2005R csak a rendelési kódja.

tegnap 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

Teljesítmény alapvetően a tápfeszültségen múlik és a terhelőimpedancián, illetve nyilván az áramot is tudnia kell a tápegységnek.

Általában ilyen integrált áramköröknél a szám utáni betűknek nincs lényegi jelentősége, a belső áramkör tekintetében. Ezen persze lehetne trollkodni, kivételeket keresni. Egyik ipari / katonai változat, másik kommersz, vagy a lábai másképp vannak hajtogatva stb.

De általánosságban csereszabatos szokott lenni.

Itt az R változatról annyit lehet sejteni, hogy voltaképpen ugyanaz, csak mivel a 2005 már nagyon régi fejlesztés, valami minimális módosítást végezhettek rajta, ami a túláram és túlmelegedés elleni védelmet érinti, illetve állítólag kicsit lehet jobb a hatásfoka.

De mivel azonos típusszámon belül lényegi változtatást soha nem csinálnak (az már egy új típus lenne), olyat nem lehet megtenni, bipoláris végfok helyett MOSFET stb.

Gyakorlatilag esélyes, hogy ma már eleve csak az R változatot kapod, mert egyszerűen leváltották a régit, de csak valami nem lényegi módosítással.

tegnap 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, akkor miért van az, hogy úgy van feltüntetve, hogy a sima TDA2005 az összesen 20 watt, a TDA2005R az pedig 22 watt? Mármint ha elvileg ugyanaz a kettő, akkor ez most hogy van?
tegnap 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"úgy van feltüntetve, hogy a sima TDA2005 az összesen 20 watt, a TDA2005R az pedig 22 watt?"

Nincs ilyen.

TDA2005 van TDA2005R rendelési kóddal.


A gyártó oldalán elérhető adatlap 7. oldala szerint, bridge módban, 14,4 V tápfeszültségnél, 1 kHz-es mérőjelnél, 10%-os THD mellett, 3,2 Ohm impedanciánál 22 W, 4 Ohm impedanciánál 20 W a kimeneti teljesítmény.

tegnap 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy ez, amit ráírnak, az csak ilyen körülbelüli teljesítmény? Tehát megfelelő táppal és hangszórókkal a sima és az R változat is mehet 20 watt fölé?
tegnap 18:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja értem mostmár. Szerintem akkor nem lenne értelme külön IC-t venni, mert lehet, hogy ugyanaz.
tegnap 18:58
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
80%

"Érdekes, akkor miért van az, hogy úgy van feltüntetve"

Ez nekem nem sokat mond, adatlap van, azt szokás nézni, gyári PDF-et.

tegnap 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a Hestore-n a TDA2005R-het csatolt adatlapot, akkor az is csak TDA2005. Egyébként van még TDA2005S és TDA2005M jelölésű is, de akármelyiket keresed mindenhol csak a TDA2005 adatlapja található meg. Ahogy előttem írták ezek csak valami rendelési kódok, de ugyanarról az áramkörről van szó. Az adatlap szerint hídba kapcsolva 4 Ω-on a leadott teljesítmény minimálisan 18 W, a tipikus érték 20 W. 3,2 Ω-on a leadott teljesítmény minimálisan 20 W, a tipikus érték 22 W. A Hestore csak azt adta meg, hogy 22 W – ha az adatlapot vesszük alapul – akkor ez a 22 W hídkapcsolás esetén a 3,2 Ω-ra leadott tipikus teljesítmény. Ha te 4 Ω-os hangszórót használsz, akkor tipikusan 20 W lesz a maximálisan leadott teljesítmény.
tegnap 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!