Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van valamilyen eszköz, amellye...

Van valamilyen eszköz, amellyel könnyen lehet forrasztani NYÁK-ra? Vagy ha nincs kifejezetten ilyen, honnan lehet jól megtanulni?

Figyelt kérdés

Van Ardunióm, jó pár kiegészítővel, szenzorral stb., de sok eszközt csak úgy tudnám használni, ha előtte forrasztanám. Próbáltam LIDL-ös forrasztópákával, haladtam is, de rohadt lassan, és nagyon sokat bénázva, nem lett se szép, se jó az eredmény.


Van valamilyen eszköz, amely kifejezetten erre jó, egyszerűbb használni stb.? Vagy honnan lehetne jobban megtanulni? Néztem egy videót, de nehéz leutánozni.


tegnap 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulni a forrasztás elveit lehet, a gyakorlati kivitelezést pedig gyakorlással. Például én még a „Minifor” 12 V, 20 W-os, illetve a kisebb „Sztárfor” forrasztópákával tanultam meg. Ma már ezeknél sokkal korszerűbbeket lehet beszerezni. Persze nemcsak a forrasztópákán múlik, hanem a használójának ügyességén is. A legszuperebb forrasztópákával is lehet rosszul forrasztani és a legegyszerűbbel is lehet jól forrasztani.
tegnap 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lidl-ös Fahrenheit forrasztópákával is lehet jól forrasztani, arduinohoz én is használtam, csak megfelelő forrasztóón kell, forrasztási technika, és van mikor nem árt valamilyen folyasztószer sem.
tegnap 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A forrasztópáka mellett a használt forrasztóónok között is nagy különbség lehet. Mindenképpen olyat érdemes használni, amiben van folyasztószer, könnyebb dolgozni vele. A 20W-os páka kb gyerekjáték, egy 80W-os, hőfokszabályozott páka elég jó, cserébe drága is.

És igen, a gyakorlás szintén sokat számít...

tegnap 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Lidl-páka nem mérvadó, de manapság már olcsón lehet kapni jó pákákat, mint például:

[link]

[link]

Hakko 900M pákahegy és még rézhegy is van hozzá.

Noha a rézhegy nem olyan tartós, de azzal még egy botkezű is tud forrasztani. Meg egy kis gyantával vagy más szerrel.

Igaz, hogy ezek nem földelt 230 V-os pákák és nincs trafós leválasztás sem, de a gyakorlatban a kerámia PTC fűtőbetét nem szokott átvezetni.

Aki ezzel nem tud megbékülni, másféle, trafós pákát választhat, igény szerint:

[link]

tegnap 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!