Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olvadó biztosító a szolgáltató...

Olvadó biztosító a szolgáltató felől?

Figyelt kérdés

Egy épületről lenne szó, mely ketté lesz választva és két lakás lesz.

Az egyik lakásban lesz a főkapcsoló, a másikba értelem szerűen onnan jön a táp, amit kismegszakító véd.


Na most a bajom az, hogy kismegszakítókkal nem lehet szakaszolást végezni. Tehát attól, hogy a betáp 20A és én onnan tovább 16A-el védem egy rövidzárlat esetén ugyan úgy megvan az esély, hogy a fő bizti is lekapcsol. Ezzel csak az a baj, hogy ha egy ilyen rövidzárlat abban az épületben történik, ahol nincs ott a főbiztosító, akkor kuncsorogni kell a szomszédba, hogy hát… nincs feszkó.


Amivel még nincs is baj, ha otthon van, mert lehet őt is érinti, ha valamelyik áramköre rajta van. Na.. de ha nincs otthon? Akkor addig malmozik a másik.


Erre megoldás lenne, hogy a fő biztosító olvadó biztosító lenne. (Ezt a fajta kialakítás alkalmazzák emeletes házakban is pont ilyen esetekre).


A kérdés az, hogy kérhetem-e én a szolgáltatótól azt, hogy az általa bekötött 3 fázist (még ugye a méretlen oldalt) olvadó biztosítóval védje?


Előre is köszönöm.



#kismegszakító #fázis #Olvadó biztosíték
tegnap 14:56
 1/7 BeefEater ***** válasza:
Ezt nem értem. Ha kettéválasztod az épületet, hogy két külön család lakjon benne, akkor két villanyóra kellene, nem? Ha csak egy mérő lesz, akkor nem az időnként lecsapódó kismegszakító lesz a legnagyobb probléma.
tegnap 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Almérővel lehet mérni a másik család fogyasztását, azt kivonni a fő villanyóráról leolvasott fogyasztásból és kész.

Nekem fizet minden hónapban. Albérletként üzemelne.

tegnap 15:04
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Te..., jól érzem, hogy valójában te akarod gányolni ezt? >:)


Másképp, ÉN, telibekakilnám, hogy oldja meg a SZERELŐ.

tegnap 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Totál káosz számomra amit írsz.

Főbizti alatt a villanyóra alatti biztosítékot érted? Ha igen, akkor tök mindegy, hogy lecsap vagy olvad, az [al]bérlő csak akkor tud hozzáférni, ha a [fő]bérlő otthon van, beengedi.

Ha ez a Főbizti lecsap/olvad és a [fő]bérlő otthon van, akkor jó eséllyel észreveszi, mert nem "valamelyik áramköre" van rajta, hanem az összes áramköre. Bízd szakemberre a dolgot.

tegnap 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. Ő akarja gányolni, mert inkább égjen le a ház, de akkor sem fizet a villanyosnak.
tegnap 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a bérleményben lévő 16-os kismegszakító leoldása esetén tartasz a fő óránál lévő 20-as leoldásáról, akkor az olvadó biztosító mitől nem olvadna ki?
tegnap 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Kérdésből: "(Ezt a fajta kialakítás alkalmazzák emeletes házakban is pont ilyen esetekre)."

Nem egészen. Lépcsőházi olvadóbiztosíték lehet több száz amperos, azt automatikus szerkezettel (nem "kisautomata") megoldani baromi drága lenne és felesleges is.

Nem tudom, mit vársz az olvadótól, noha az is lehet lomha, gyorskioldású stb., de nem valami jó irány szerintem, meg a felállás is kicsit zavaros.

Kültéri szekrényt nem lehet alkalmazni?

tegnap 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!