Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A szolgáltató által bíztosítot...

A szolgáltató által bíztosított router nem adja tovább a netet kábelen. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy hete szenvedek a nettel, meg veszekedek a szolgáltatóval, de nem jutok előrébb, így arra gondoltam, hátha itt megtalálom a megoldást.

Szóval a következő lenne a problémám. A vodafone-os connect box egy hete kicserélődött, mert még a wifi jelet sem sugározta. Valahogy kaptam egy új routert, örültem is neki, mint majom a farkának. Bekötöttem, megy is a wifi, mint az isten nyila. Mivel nagy a ház, így 3 szobával arráb van egy másik router, hogy a ház másik felében is legyen net. Na és akkor itt jön a probléma, ezt a másik router az istennek sem tudtam életre kelteni, folyamatosan azt látja, hogy nincs internetkapcsolat. A kábel amin megy a ház másik felébe nincs megszakadva (kipróbáltam egy harmadik routertel, közvetlenül a vodafon fő routerre kötöttem egy új kábellel, de így sem működött). A szolgáltató ennél tovább nem hajlandó segíteni. Több routerrel is megpróbáltam, de egyik sem működött. Vettem 2 wifi range extendert, és utána derült ki, hogy nem is lehet az egyik extendert a másikra csatlakoztatni wifivel, csak ha az egyik a hálózatra van dugva kábellel 🤦🏻

Mostmár tényleg mindent megpróbáltam, kidobtam az ablakon egy halom pénzt és most sem működik… Esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Én arra gyanakszom, hogy a fő router beállításaiban lehet a gond, de ebben a szolgáltató már nem segít és nekem meg ötletem sincs, hogy mihez kezdjek…

Ha valaki tud segíteni azt előre is nagyon megköszönöm!


2022. szept. 20. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Bridge üzemmód.
2022. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hívj valakit (rokon, szomszéd, stb) aki ért a témához és van kábel tesztere, meg tudja nézni mi a gond.
2022. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!