Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy Asus tuf f15 laptop...

Adott egy Asus tuf f15 laptop amit arra vásároltam hogy kamionban is használjam majd, viszont a régi egyszerű filmnézős lapotomat gond nélkül töltötte az áram átalakítóm ami egy kínai 400wattos átalakító azzal ez a laptop megbolondul, mi a hiba?

Figyelt kérdés
És nem tölti az aksit csak szinten tartja.Ha az áram átalakító nem elég erős akkor milyen invertert kéne vásároljak ami bírja és nem hangos mint ez a kína? Teljesen tudatlan vagyok a témában. Válaszokat köszönöm!

okt. 7. 15:25
 1/3 Szirty ***** válasza:
88%

Csak tippjeim vannak.

Lehet hogy az a 400W ún. kínai watt. Ők szoktak hihetetlen (valótlanul nagy) műszaki adatokkal operálni.

Vagy az inverter négyszögjelet produkál és alaptop adaptere ezt nem szereti. Kapcsolótápoknál - amilyen a laptop adaptere is - ez nem szokott gond lenni, de ki tudja?

Vagy az inverter nem szereti hogy a laptop adaptere rövid ideig nagy áramcsúcsokat produkál.


Ha másik invertert akarsz venni akkor a tiszta szinuszossal nehéz mellé lőni. Sajnos az sokkal drágább...

okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

bóvli xar áramátalakítótól ne várj sokat, ezek a pár ezres vackok nagyon nem olyan áramot generálnak mint ami otthon megy a falban neked, szinuszost kell venni ami drágább de legalább normális. Amúgy meg tök mind1 mekkorát veszel, mivel szivargyújtóba dugod ezért úgyis limitálva lesz. 12v-os max 150w-ot fog generálni, 24v-os max 300w-ot, hiába 2000wos az inverter. Máskülönben kiütné a biztosítékot vagy megolvasztaná az aljzatot... nem tudom milyen laptopod van, de ha nagy áram kell neki akkor azzal nem fogsz tudni mit kezdeni, az az st22-es videós is koppant amikor rájött hogy a gamer laptopjával nem fog tudni mi kezdeni, és egy 30 kilós powerbank-et vett megoldásként :D


Vagy rákötöd direktbe az invertert az akksira, és akkor annyit fog leadni amennyit bír. De ha csak filmezni kell akkor minek az erős laptop? Ha meg játszani akkor csomó alternatíva van: steam deck, nintendo switch, ezek ilyen 50w körül fogyasztanak dokkolva

okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy találnál gyári szivargyújtós töltőt hozzá. Lehet, hogy kell plusz egy lyuk, ha mást is használni akarsz szivargyújtóról, de az még jól is jöhet egyébként. Nem hinném, hogy mind a 400W meglódulna egyszerre, bár nem tudom, lehet, hogy nem ez lenne az első gondolatom pl Cyberpunk alá...
okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!