Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez megfelelne a VEVOR elektrom...

Ez megfelelne a VEVOR elektromos autóemelő készletet működtetéséhez? 220V - 12V szivargyújtó átalakító, otthoni használatra aminek a kimeneti teljesítménye 12 V, 10 A, 120 W.

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem egy elektronikában jártas szakértőtől.

Ajándékba kaptam egy VEVOR elektromos autóemelő készletet és

[link]

mivel autóm egy 18 éves Volkswagen amiben az akku nem új és a

szivargyújtó aljzat sem olyan minta a mai új autókba, hogy 150W tartós teljesítmény le tudjon adni ezért úgy gondoltam,

hogy veszek egy 220V - 12V szivargyújtó átalakító, otthoni használatra amin tudom használni a VEVOR elektromos autóemelő készlete.

Rendeltem is egyet de utólag kiderült, hogy nem elég 12V - 5A , 60w kevés VEVOR elektromos autóemelőnek.

[link]

Találtam egy komolyabb 220V - 12V szivargyújtó átalakító, otthoni használatra aminek a kimeneti teljesítménye 12 V, 10 A, 120 W.

[link]

Ez megfelelne a VEVOR elektromos autóemelő készletet működtetéséhez?

Előre is köszönöm a válaszát.


aug. 14. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha a szivargyújtó csatlakozó nem tud többet, akkor abba hiába dugsz bármilyen átalakítót akkor sem fog többet tudni.
aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az autóemelő ("jack") leírásában ez szerepel:

"Rated Power: 150W

Operation Voltage: DC 12V

Max.current: 13A"

tehát ha te 230 V-os hálózati feszültségről akarod hajtani ezt a berendezést (nem a 18 éves Volkswagenről), akkor olyan tápegység kell, ami tartósan le tud adni 12 V-on 13 A áramot, 150 W teljesítményt (de inkább többet) - például: [link]


A másik probléma, hogy olyan tápegység kell, ami szivargyújtó aljzattal rendelkezik, vagy rá kell tudnod applikálni (ami nem annyira bonyolult: levágod az eredeti egyenfeszültségű csatlakozót, a két pólust biztosító kábelt elválasztod, megblankolod őket és ráforrasztod a szivargyújtó aljzat csatlakozóira) egy alsó hangon 13 A (de inkább több) áramfelvételt elviselni képes szivargyújtó aljzatot (például ilyesmit: [link] ).

aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ott van a leírásban hogy max 13 amperes, azaz van amikor eléri a 13 ampert az áramfelvétele, és kell neki a működéséhez. Tehát olyan táp kell, ami ez tudja.

Én 20A-nál nem adnám alább.

De nem értem hogy miért vacakolsz ezzel, ha az autódban fel van kapcsolva a reflektor, az szintén kb. ennyit fogyaszt, el kell bírja az akku. És van a szettben akku csipesz csatlakozás is hozzá.

[link]

aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Beruházok egy akkuba és remélem megoldódik.

Ez jó lenne, elbírná?


SCT 104500 akkumulátor, 12V 45Ah 360A 16.990 Ft

aug. 14. 13:35
 5/9 A kérdező kommentje:
aug. 14. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem feleslegesen bonyolítod. Az autó akkujára rácsattintod a két csipeszt és ennyi. Semmi más nem kell.

A kocsiban cseréld ki az akkut, de azt is azért hogy ne novemberben az első hideg reggelen kelljen pingvinezned.

Bármelyik autósboltban megmondják milyen akku kell a kocsidba. A forgalmi engedélyen ott az alvázszám.

aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ez jó lenne, elbírná?"

Annak ellenére, hogy 18 éves Volkswagen-ed van, nem tudjuk milyen autód van, és milyen akku kell bele.

aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elektronikában jártas szakértőtől. Ez megfelelhet?


Hálózati adapter szivargyújtó aljzattal, 230/12V 15 Amper M7302


[link]

aug. 19. 18:15
 9/9 A kérdező kommentje:

VEVOR elektromos autóemelő készlethez jó választás a hálózati adapter szivargyújtó aljzattal, 230/12V 15 Amper M7302, tesztelve és tökéletesen működik.


[link]


[link]

aug. 28. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!