Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos töltöttség hogyan...

Elektromos töltöttség hogyan mérhetö?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet tudni hogy pl

10 négyzetcentiméternyi, 2mm vastagságu vas lemeznek mekkora azlktromos telitettdége, azaz amikortol már abba kell hagyni az árammal töltést hogy a fém ne olvadjon meg , ne okozon tüzet?



#elektromos #töltöttség #Elektromos töltöttség #Töltöttség mérése
szept. 22. 06:12
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem te ne akarj vaslemezt árammal tölteni.

Ez nem így működik.

szept. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Te érted a saját kérdésedet?
szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na jo akkor másképp kérdezek:

Egy akku elektromos töltöttség mérése hogy müködik???


Értem én hogy van olyan töltö illetve van olyan tölthetö készülék mint a mobiltelefonok is hogy kijelzik a töltöttség mértékét de hogyan történik a mérés, hogyan lehetséges?

szept. 22. 11:43
 4/4 anonim ***** válasza:

3: Eddig vaslemezről volt szó és nem akkumulátorról.


Akkumulátor esetén:


Töltés közben:


Töltőáram és a töltő feszültség mérésből lehet az akkumulátor töltési jelleggörbéjének az ismeretében ezt meghatározni.


Kisütés közben:

Szintén ha ismert az adott akkumulátor jelleggörbéje akkor a kisütő áram, és az akkumulátor feszültségéből lehet "sejteni" valamit a töltöttségről. De főleg amikor egy akkumulátor öregszik akkor ez nagyon pontatlan is lehet.


Nagyon durva tájékoztató vizsgálatra (feltöltött, kisült, mélykisült) egy egyszerű feszültség mérés is elegendő.

szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!