Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elegendő az, hogy egyfázisú...

Elegendő az, hogy egyfázisú házi hálózatba egy konnektoron át betáplálok, miután lecsaptam a villanyórát?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp kell egy leválasztó átkapcsoló!

szept. 15. 09:48
 1/8 Szándékos Bendegúz válasza:
MIbe töröd a fejed?
szept. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne csapd le a villanyórát, sokba kerül visszarakatni.

Ha a bejövő automatára gondolsz, az sem túl jó ötlet, mert a betáp sorában az a betáp kismegszakító után van.

Ha bármelyik konnektorba betáplálsz, akkor azt a modern villanyóra észreveszi, megjegyzi és magyarázkodhatsz.

Ez talán úgy működne, ha lehúzod az összes kismegszakítót, mert akkor már nem látja az órát.

De ez a kiépítéstől függ, lehet buktatója.

40 éve családi ikerházban csináltam ilyet, ahova 1-1 fázis jött be, gyerek volt, pici, régi óra, muszáj volt. Oszlopon ment ki a biztosíték.

Ne csináld!!

(Napelemet akarsz ráküldeni?)

szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kismegszakító csak a fázist kapcsolja le, attól még a nullád rajt lesz a hálózaton, az pedig okozhat gondot.
szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan csak engedély birtokában lehet betáplálni.

Tehát nem elegendő.

Az áramszolgáltatónál kell engedélyeztetned.

Értem én, pl. áramszüneted van, aggregátort, szünetmentest, invertert, akármit kötsz rá, mert kell a villany.

De ez ebben a formában balesetveszélyes.

Nem sorolom fel hogy miért, mert rendszerint elkezdik tételesen cáfolni, de az a lényeg, balesetet mindig az okoz, amire nem gondolsz. És mindig lesz olyan.

Szigetüzemben lehetnek áramköreid, de nem lehet összeköttetésben a szolgáltató hálózatával.

Összeköttetésben pedig csak engedélyezett megoldás lehet.

A leválasztó átkapcsoló összeköttetésnek számít, hiszen meghibásodás esetén nem garantálható a leválasztás.

Ide nem tartozik a szünetmentes, ami gyártmány, és a táplált köre nem csatlakozik a szolgáltató hálózatához.

Tehát kialakítható szünetmentes áramkör, amelyen a készülékek táplálása egy, a gyártó által szavatolt szabványos megoldással működik, nem jelentve veszélyt a villamos hálózat felé.

szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szándékos Bendegúz válasza:

4.-nek teljesen igaza van.

Vedd ezt komolyan!!

szept. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké, vettem. Én agregát bekötésére gondoltam. Rábízom egy villszerelőre!

Kösz mindent!

szept. 16. 06:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Fizikailag elég, de a dugó tüskéin megfogható a 230V így agyonüthet bárkit. Gondoskodni kell feliratokkal elkerítéssel a veszélyről.


Régen 3fázisú hálózaton ha elment 1fázis akkor csak azon egy biztit lenyomtuk és egy vakdugóval átkötöttük amelyiken még volt feszültség. Így a 3f motorok kivételével minden működhetett tovább mert jellemzően órákig nem javították ki. De ki kellett táblázni hogy visszakapcsolni a biztit tilos és életveszélyes. (utcán a hibajavító emberekre)

tegnapelőtt 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7es , köszi a tanácsot, de mivel ez a megoldás az áramszünetek kivédésére kissé komplikált inkább lemondok róla. (Eon engedély, vill.szerelő, anyagktsg, vezetékezés kültérre, aggregát és annak berántása, védelem...)
tegnap 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!