Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv! Az normális-e, (vagy...

Johnny_5 kérdése:

Üdv! Az normális-e, (vagy csak nekem furcsa), hogy a konnektorban multiméterrel mérve , a földelés is "zárt" áramkört, és ezzel együtt persze feszültség jelenlétét is jelzi?

Figyelt kérdés
Kicsit bővebben: Az, hogy a dugvilla helyét adó foglalatokba (lyukakba) mérhető a feszültség az oké.. De ha a multiméter egyik hegyét (nem tudom mi a pontos neve) a fázisba dugom (jobb oldali foglalat), a másik "hegyet" pedig a konnektor földeléséhez (a kiálló lemez "rugó fülhöz"), akkor jelzi, hogy zárt az áramkör, és persze a kijelzőn megjelenik a 237V feszültség.

szept. 9. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ok van olyan, hogy a föld és a nulla össze van kötve. Hogy hol az attól függ mikori a hálózat, de van olyan, hogy a kismegszakítónál a lakásban rögtön.


Idő közben a szabvány többször változott, amit én nem tudok, de nem úgy szerelnek ma mint 1960-ban, szóval jó lenne tudni kb. mikori a hálózat.

szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A ház maga 1979-ben épült. Még régi 3 eres szürke "lapos" (MM fali, azt hiszem) vezetékekkel a falakban, kvázi "bevakolva".
szept. 9. 11:30
 3/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

Azonos potenciálon van a védővezető és a nulla, galvanikus kapcsolatban.

Biztonsági okból van kiépítve duplán, voltaképpen két egyenrangú hálózat.

A nullát használjuk "munkára", míg a védővezető hálózata nincs kitéve terhelésnek, csak probléma esetén jut szerephez.

szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

A fázis - esetedben - 237 V-os feszültségű, a védőföld 0 V, közte 237 V-ot mérsz.

szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves Szervizmérnök úr! Ezek szerint, (ha jól értettem,), akkor ez nem hiba, és akkor csak nekem volt furcsa. Köszönöm szépen a válaszát!
szept. 9. 11:39
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Nagyon szépen köszönöm!
szept. 9. 11:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Az áramszolgáltató hálózatán a nulla földelt.

Az épületbe csatlakozáskor összekötik az épület különböző célú földelőivel.

Aztán kettéágaztatják nullára és védővezetőre. Ezt 'mérted'.

[link]

Ha érdekel a szakmai háttere: [link]

szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a rengeteg infót! 🤝 Nem véletlenül ez egy külön szakma.
szept. 9. 12:51
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Na bsztasd a konektro mert megbsz!
szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Nekem ez annyira fura, hogy van valaki, akinek tudása a hálózatról nulla, ugyanakkor van annyi önbizalma, hogy ahhoz a hálózathoz, amit egyáltalán nem ismer, csatlakoztatja a műszerét. Mit vár a méréstől, ha nem tudja, mit mér? Mondjuk van ez a kifejezés, hogy a hozzá nem értés magabiztosságával...
szept. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!