Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a fázisceruza világít,...

Ha a fázisceruza világít, akkor mindenképpen akkora áramot jelent ami életveszélyes?

Figyelt kérdés
Vettem egy winchester dokkolót amivel nem kell betenni a gépbe a winchestert hanem elég az usb-s dokkolóba bedugni viszont a winchesteren világít a fázisceruza.

szept. 4. 22:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ha kihúzod az usb-t, akkor is jelez?
szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igen, mert külön tápról megy a winchester. Csak az usb-ből jövő áram nem tudja meghajtani a winchestert. Így áram akkor is van benne ha kihúzom az usb-t.
szept. 5. 12:41
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem ezt kérdeztem.


A winchester burkolatára két helyről kerülhet veszélyes feszültség:

1) Az usb csatlakozón keresztül, ha a számítógép hibás és annak a burkolatán is már ott van.

2) a tápegység hibás és a belső szigetelése nem megfelelő.

szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
A fázisceruzában lévő glimm lámpának egészen kis feszültség is elegendő, hogy pislákolni kezdjen, ergo nem feltétlen jelent életveszélyt.
szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%

"A fázisceruzában lévő glimm lámpának egészen kis feszültség is elegendő, hogy pislákolni kezdjen, ergo nem feltétlen jelent életveszélyt."

Ez így konkrétan nem igaz.

70V-tól már világít.

Az áramütés veszélyessége viszont a nevében hordozza hogy a szervezeten árfolyó áram nagyságától függ (az időbeli lefolyástól, áramnemtől, frekvenciától, az áramúttól a szervezetben és még számos tényezőtől is).

Így kijelenthetjük, hogy ha a fázisceruza világít, az csupán egy dolgot jelent biztosan, hogy a vizsgált potenciál, amihez a fázisceruzát érintettük, eltér a sajátunktól. A többi csak feltételezés.

szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
53%

Csak a lényeget nem írod, hogy együtt vagy külön érted.

Külön a PC-ház megy a hálózati védővezetőre, azon lehet, hogy nem világít a fázisceruza, vagy nem tudjuk, mert nem fogalmazol egyértelműen.

Külön a tápos eszközön világíthat a fázisceruza, mert az nem védővezetős, a tápegység kapacitásain szivárgó áramot kimutathatod, ami ártalmatlan.

De amikor összekötöd a géppel, leföldelődik a másik egység is, az USB-aljzaton keresztül és akkor már azon sem világít.

szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A PC házon nem világít ilyet nem is említettem. Csak azt mondtam, hogy a winchester-en világít, ami nem a tápegység vezetékével van összekötve. Linkeltem milyen eszközzel használom a winchestert. Azt bedugom a hálózatba és egy usb portba. Ha a hálózatba bedugom az eszközt világít a winchester. Gépházról sehol nem írtam de a gépházon nem is világít.
szept. 5. 14:59
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Kértem, hogy dobjad ki azt a vackot! Vegyél egy alap multimétert, állítsd feszültségmérés állásba, a fekete végét tedd földre (pl. gázvezeték fém részéhez), a pirosat a merevlemez házára. Mekkora feszültséget mutat?
szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ui. Persze ez csak akkor, ha a gázvezeték le van földelve. Elvileg le kell, hogy legyen, mert előírás.
szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szirty ***** válasza:

"Mekkora feszültséget mutat?"


Nyilván minimum annyit amennyitől a fázisceruza már világít. Tippem szerint 70-115V körül.

Mennyivel leszünk így beljebb? :)

szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!