Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Wifi vagy bluetooth? Honnan...

Wifi vagy bluetooth? Honnan tudom, hogy melyik eszköz hogy működik?

Figyelt kérdés

Pl nekem vezetéknélküli mikrofon kapcsán merült fel, hogy kinéztem egyet, de lebeszéltek róla, merthogy bluetooth és nem wifi, én meg csak azt figyeltem, hogy 2,4 GHz-en működik.


Oké, de akkor hogy tudok különbséget tenni? Főleg, hogy az eladó is olykor tévesen írja ki vagy szándékosan rosszul wifisnek hívja a bluetooth-os adatátvitelt is.

Van esetleg olyan tulajdonság, ami alapján egyértelműen el tudom dönteni?


(Csak mert a wifis eszközzel jó a tapasztalatom, tényleg működik 80-100m-re is akár, stabil a jel, de bluetoothos 6-8 m után behal na meg mindenképp kell az optikai rálátás. de persze erre csak utólag jöttem rá)



szept. 3. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Tehát adott egy vezetéknélküli eszköz, és ennyi a kérdés: honnan tudom, hogy BT vagy wifi? a kb tippelgetésen kívül?



8


de, a Rode Wireless Go az garantáltan wifis működésű, ők kivételesen leírják a gyártói honlapon is."


Innen tudod, ha le van írva.

Ha nincs leírva sehol, arra nincs csodaszer.

szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

akkor sajna az gáz. reménykedtem, hogy valamelyik műszaki paramétere legalább valószínűsíti.


íme egy baromi olcsó, és garantáltan bluetoothos működésű mikroport, 11 ezerért egy komplett szettet ... hát őszintén, még az akku se nagyon jönne ki nenyiből, ha jó minőségű lnene. de mindegy is, ők leírják, hogy 20 m a hatótáv, ami gyakorlatban 5-6m, ezt más ismerős próbálta már, innen tudom.


és elvileg nekem aztán mindegy lenne, ugyanolyan RF érték mellett, de ha jól tudom, a BT-nek kell a teljes optikai rálátás, mert különben azonnal szakad, a wifissel meg akár lehet nyugodtan héátat fordítani is és még úgy is működni fog 30 -50 m-t. ez nekem a fő aggodalmam és ezért szeretném biztosra tudni, de ezek szerint nem fogom :(


[link]

szept. 5. 13:17
 13/14 retektorta ***** válasza:

"a Rode Wireless Go az garantáltan wifis működésű, ők kivételesen leírják a gyártói honlapon is."

Itt a gyártói oldal. Én nem találom, hogy hol írják, hogy wifi-s. Azt írják, hogy Series III 2.4GHz digital wireless transmission with 128-bit encryption delivers crystal-clear audio under any conditions and excels in dense Wi-Fi and Bluetooth environments (shopping malls, conventions, hotels etc). ez az egyetlen említés a wifi-ről.


[link]

szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

találtam egy kb jó videót, de igazából ez alapján se tudok ránézésre különbséget tenni.


https://www.youtube.com/watch?v=mPMGRILsOVk


A Rode pedig series IV és nem III, és hidd el, mióta megjelent, ezzel dolgozok, kb 8 éve, tuti biztos, hogy wifis elven működik, na meg BT-nál szerintem nincs is olyan, hogy 128 bites kódolás. sőt, most az újabb verzió már ugrókódos, sőt "frekiugrós" is, mert mindig átáll a legszabadabb frekire a tartományon belül.

ha BT lenne, nem hiszem, hogy a színpadtól 30 m-re lévő kamerával vagy utcai környezetben emberek közt olyan jól lehetne venni a hangot, olykor még rözvetlen rálátás sincs.

de kikeresem neked, csak pont arról azt hittem, evidencia.


úgy tűnik, így gyakorlatiasan marad a hatótáv és a megérzés az egyetlen szempont, ami alapján dönthetünk. és talán még az ár egy nagy tényező.


pedig egyébként van már 1,9 és 1,7 GHz-en is wifis digit kézimikrofon is (Sennheiser, Audio-Technika), de a JBL-nek, sőt a Sonynak is viszont csak bt-s a mikrofonja, mert ugye a partybox közvetlen közelében használják.

de ha ez másnak is ekkora rejtély, akkor ilyen értelemben megnyugodtam, hogy nem csak én nem tudom eldönteni ránézésre.

szept. 5. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!