Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Wifi vagy bluetooth? Honnan...

Wifi vagy bluetooth? Honnan tudom, hogy melyik eszköz hogy működik?

Figyelt kérdés

Pl nekem vezetéknélküli mikrofon kapcsán merült fel, hogy kinéztem egyet, de lebeszéltek róla, merthogy bluetooth és nem wifi, én meg csak azt figyeltem, hogy 2,4 GHz-en működik.


Oké, de akkor hogy tudok különbséget tenni? Főleg, hogy az eladó is olykor tévesen írja ki vagy szándékosan rosszul wifisnek hívja a bluetooth-os adatátvitelt is.

Van esetleg olyan tulajdonság, ami alapján egyértelműen el tudom dönteni?


(Csak mert a wifis eszközzel jó a tapasztalatom, tényleg működik 80-100m-re is akár, stabil a jel, de bluetoothos 6-8 m után behal na meg mindenképp kell az optikai rálátás. de persze erre csak utólag jöttem rá)



szept. 3. 19:04
1 2
 1/14 retektorta ***** válasza:
Nem értek a mikrofonokhoz, de más eszközöknél ezt a problémát (eladó sem tudja mit árul) úgy szoktam áthidalni, hogy a pontos típusszám alapján megkeresem neten az adatokat.
szept. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A "2,4GHz" nem (feltétlenül) Wi-fi, csak hálózati eszköz esetén. Máskor onnan lehet tudni, hogy adnak hozzá USB adaptert, mert a Bluetooth-eszközökhöz nem szoktak. Amúgy minden ilyesmi kb. ilyen frekvencián működik alapesetben.
szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"hogy kinéztem egyet,"

Nagyon kellemetlen lehet, hogy nem árulhatod el hogy melyiket. Gondolom még a link bemásolása is tilos.

szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nagy távolságra kell, akkor UHF kell neked.

szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3

Mutathatok én többet is, nem ez a gond, de terméktől függetlenül, általánosságban lettem vona kíváncsi.


1, az egyik, amelyik garantáltan bluetoothos, de csak mert valaki aki ért hozzá, elmondtza, amúgy ugyanúgy csan annyit tudni, hogy 2,4 GHz, íme:


[link]


2, ez pl egy a nagyon kevés közül, amelyik kiírja egyértelműen, hogy bluetooth:


[link]


3, és ez pedig tutira wifi:


[link]


Ezeknél tehát egyértelmű, de aztán linkelhetnék 50 másikat, ahol nem derül ki.

szept. 4. 13:37
 6/14 A kérdező kommentje:

2

usb adaptert mire? ezt most nem értem.


4

Igen, UHF-fel dolgozok most is, nekem is az a nyerő, csak az a baj, hogy ezek a mini kivitelű mikroportok mind digitális 2,4-esek. És ha minőségibb, akkor el kell ismernem, kényelmesebb, főleg könnyebb ezekkel felvenni valamit.

szept. 4. 13:40
 7/14 A kérdező kommentje:

4

amit linkeltél, kicsit fura, mert ugye a Sennheiser is lement már 470-550 MHz közé, legalábbis itt Európában, hiszen 700 MHz felett tilos is és majdnem lehetetlen is analóg UHF-et használni. most is egy G3 A1 sávos Sennheiser van, és tökéletes, csak a méret miatt nézegetem ezeket a kis kockamikrofonokat.

szept. 4. 13:43
 8/14 retektorta ***** válasza:

"3, és ez pedig tutira wifi:


[link] "


Miből gondolod, hogy wifi-s? Mert szerintem nem.

szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tisztázzuk.

A frekvencia nem utal a protokollra.

A frekvencia nem utal az RF teljesítményre.

Tehát "ugyanazon" a frekvencián lehet valami bluetooth-os és lehet wifi-s.

Tehát továbbra sincs fogalmunk arról, hogy általánosságban vagy konkrétan mi az amit te éppen górcső alá veszel, és mik a műszaki jellemzői.

szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9

ez mind egyértelmű, de nem ez a kérdés.


a górcső alatt tehát pontosan a protokoll lenne, azaz, hogy ha meglátok egy olyat a műszaki paramétereinél, hogy "2,4 GHz", akkor honnan tudom, hogy az wifi vagy bluetooth. mert ugye mindketto 2,4 GHz, csak fogalmam nincs, hogy lehet megkülönböztetni.

oké, lehet mondani, hogy az árából és hogy bluetoothnál alig 20-30 m-t (max) szoktak megadni hatótávnak, de valami ennél konkrétabb nincs?

Tehát adott egy vezetéknélküli eszköz, és ennyi a kérdés: honnan tudom, hogy BT vagy wifi? a kb tippelgetésen kívül?


8

de, a Rode Wireless Go az garantáltan wifis működésű, ők kivételesen leírják a gyártói honlapon is. és pont ilyen próbáltam is egyébként, nem kell neki optikai rálátás se, 2-3 fal még nem volt akadály 20 m-en belül, de szabadban 100-150 m-t is elmegy.

szept. 5. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!