Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől megy el a wifi a laptopo...

Mitől megy el a wifi a laptopon? Akkor jön vissza ha hibaelhárításra nyomok, vagy ha a wifi drivert újra telepítem. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Van hogy naponta többször elmegy, de van hogy napokig jó.

Asus x541sa, win10, A drivernél beállítva hogy az eszköz ne kapcsolja ki a wifit energia megtakarítás miatt. Amikor elmegy a wifi, csak ezen a gépen megy el. Másik laptopon, telefonokon semmi gond. Megnézek egy hosszabb videót vagy egy hosszabb cikket elolvasok és másik lapra lépéskor jön elő a "nincs net" üzenet. Van hogy olyankor a wifi hálózatot sem látja, tehát nem letet ujra csatlakoztatni csak ujraindítás után. Speed test 80-90 megás netet mér, Két ruterral is próbáltam. Pár hónapja kezdte, de igazábol semmi olyan programot nem tettem rá ami miatt gyanakodnék hogy na azóta csinálja. Yuotube és olvasgatásra használom csak. Járt már így valaki? Mi lehet a baja. Már ott tartok hogy kap egy linuxot és a win megy a kukába mert kiakasztó hogy folyton ezt csinálja.



aug. 29. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy a windows rendszernaplókban van-e valami naplózva ilyenkor, van-e ismétlődés x percenként pl.


Ezután Wireshark-kal figyeld a forgalmat, nézd meg mi történik amikor elmegy a net.


Nekem pl. a DHCP megújításakor dobta a netet mindig, a router volt a ludas, és ez netszakadást okozott Windowson és Linuxon is. Sőt, Linuxon fél perc volt mire visszacsatlakozott, míg Windowson fél másodperc volt.

aug. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!