Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Parkside aksis hűtőláda kb....

A Parkside aksis hűtőláda kb. mennyi ideig bírja egy teljesen feltöltött aksival?

Figyelt kérdés

aug. 20. 18:28
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Akksival, akksi alatt azt erted megfelelo homersekletu a benne levo huteni kivant dolog es a levego is?

mert az rengeteget szamitnhogy 10 - 0 fokos pl a cuccos benne

vagy 30 - 35 fokosan teszed be


a lada szigetelesetol fugg inkabb


fogyasztasa akkust nem talaltam de gondolom azt lehet atalakitani es amugyis "szabvanyos" olyan mint mas ladak fogyasztasa 40W


ha van 4Ah akku az ugye 20*4=80

2 ora teljes uzemre eleg


szigetelese fala nem tudom milyen lehet de egy legocskabb hutotaska is 2-3orat viszonylag birja (hogy huvos 20 fok alatti maradjon), ha 0fok koruli benne valami


szoval 4-5orat biztos birnia kell

de kivel ez nem egy najlon taska ezert kinyulhat par orat meg


kinto hofok is szamit, az is menyire allitod nagy teljesitmenyre, aztan akku van 8Ah is 20*8=160/4=4

4ora akku uzemido maxra jaratava

aug. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ehhez még meg kell venni az akkukat, a töltőt, nem olcsó. Akkor már inkább egy szivargyújtó csatlakozóba dugható táskát vegyél. Még akkor is jobban jársz, ha össze vezetékeled egy 12V / 7,2 Ah-s akkuval. Vagy egy autó akksival, az bírja talán egy napig is. Tovább is bírja és jóval olcsóbban kijön. Ezek a Peltier elemes vackok sajnos sok energiát zabálnak a hűtési teljesítményükhöz képest. 30 fokban a belső rész 20 fokra való hűtéséhez is kell legalább 1,5-2 óra. És már le is merült az egyik Parkside akku.
aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha hűtőből raktam be a cuccot, és olyan helyre tettem, ahol nem sütötte a nap, 30 fokos melegben arra volt jó, hogy a reggel 8-kor hidegen bepakolt cucc még délben élvezhető volt.

De inkább átálltam arra, hogy sima hűtőládába lefagyasztva raktam be 4 flakont, kettőt meg csak hűtve. Ezzel a módszerrel még délután is hideg innivalóm volt, mire a fagyos kiolvadt, addigra a hideg italok elfogytak, és így sorban jöttek egymás után.

Ez ugyan nem akkus, de akkuról elmegy ennyi időt, és a teljesítmény is hasonló:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=P74Kr00i7WE

Akkuról kb. egy 4Ah egy óra plusz 16-18 fok hőmérséklet különbséget tart.

Télen teát is vittem így, viszont a láda nyitogatás elkerülésére a pet palackra csőhéj szigetelést húztam, így nem hűlt ki hamar. Nyáron ez annyira nem lényeges, mert a hideg ital mire megmelegedne, addigra kb. el is fogy.

Még egy trükk volt nyáron ami bevált, hogy a hűtőtáskát egy műanyag láda hideg vízbe merítettem. Le kellett súlyozni egy beton blokkal, cserébe sokkal tovább maradt hideg. Néha rányitottam a csapot, és a 8-kor berakott fagyos palackban délután 3-kor még úszott egy kis jég.

Dobozos sört nem jó lefagyasztani. Max. úgy, hogy reggel 6-kor kelek, bedobom a fagyasztóba, és másfél óra múlva mikor átrakom a hűtőládába, még nem fagyott teljesen.

aug. 21. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Már megvettük a hűtőládát, párom nagyon szereti a Parkside cuccokat és van már legalább 4 aksink hozzájuk otthon.

De mivel ez a hűtő akkumulátor mellett hálózatról és szivargyújtóról is működtethető, nem csak aksiról fog menni, csak érdeklődni akartam, hogy azzal mennyit bír :)

aug. 21. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!