Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meddig kell tölteni egy gitár...

Meddig kell tölteni egy gitár pedált?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, ha hülye kérdés, de új vagyok még a pedálok világában. Van egy Boss overdrive-om, van hozzá adapter is, viszont az elem az még bent van, amit gyárilag beleraktak, mivel még nem merült le teljesen, mert szól, amikor összekötöm a gitárral meg a kombóval, viszont a piros fény az már nem világít. Ebből gondolom, hogy hamarosan le fog merülni, ezért el kezdtem tölteni az adapterrel. Hagytam kb. 1-1,5 órát töltődni, de még mindig nem világított. Több időt kellene várni vagy azért nem használ neki a töltés, mert bent van még az elem?

aug. 10. 18:40
1 2
 11/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"De a leírásban az állt, hogy természetesen adapter is használható a töltéséhez..."

Így ebben a formában lehet fordítási hiba, az angol leírás mérvadó inkább.

9 V-os megoldások nem töltősek általában, csak alternatív.

Ugyanakkor az elemet nem kell kivenni, a mérnökök erre gondoltak természetesen.

aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem azért nem világít a piros fény, mert az adapteres töltés során bent hagytam az elemet, hanem csak simán kevés volt neki az 1-1,5 óra töltés?
aug. 10. 21:33
 13/20 anonim ***** válasza:

"csak simán kevés volt neki az 1-1,5 óra töltés?"

. Én feladom.

aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nézd, ahogy az elején is leírtam, új vagyok ebben a témában, meg műszaki cuccokkal sem kellett eddig igazán foglalkoznom. Sajnálom, nem lehet mindenki olyan zseni, hogy mindenben profi. Csak egy egyszerű kérdést tettem fel.
aug. 10. 21:42
 15/20 A kérdező kommentje:
Csak arra szeretnék kapni egy konkrét választ, hogy miért nem világít a fény. Erre a kérdésemre így konkrétan senkitől nem kaptam választ.
aug. 10. 21:44
 16/20 anonim ***** válasza:

"Csak egy egyszerű kérdést tettem fel."

. Egy egyszerű kérdést tettél fel, hogy "kevés volt neki az 1-1,5 óra töltés", amit újra és újra megismételsz, miközben már régen kiderült, hogy NEM LEHET adapterről tölteni, a felhasználói kézikönyv sem állított mást. Adapterrel működik külön. Ha akkut akarsz tölteni, veszel egy tölthető 9V-osat, hozzávaló töltővel, és külön feltöltöd, mielőtt belerakot.

aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"miért nem világít a fény"

. Kizártnak tartom, hogy a leírás ezt nem részletezné. Konkrét típussal ez megerősíthető.

aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Valóban fordítási hiba. A gitár effekt pedálok nem tölthetőek (még). Amelyik cserélhető elemesek azok biztos hogy nem. Adhatnak hozzájuk adaptert ami nincs kapcsolatban az elemmel, tehát ahogy csatlakoztatva van bontja az áramkört az elemmel és a táp lesz az elsődleges áramforrás. Egyet tudsz tenni, veszel egy tölthető 9V akkut és egy hozzá való fali töltőt ha nem akarsz elemekkel szennyezni a környezetet.
aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Haver, következetesen azt írod, hogy a "pedált tölteni"

Ez értelmetlen.

A pedál Működéséhez kell tápfeszültség. Vagy beleteszel egy 9V-os elemet, vagy az 230V/9V adapterrel használod.

Ha adapterrel használod, nincs szükség elemre.

Ha elemmel használod, nincs szükség adapterre.

Döntsd el melyiket NEM akarod használni.

aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
LoooL
szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!