Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meddig kell tölteni egy gitár...

Meddig kell tölteni egy gitár pedált?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, ha hülye kérdés, de új vagyok még a pedálok világában. Van egy Boss overdrive-om, van hozzá adapter is, viszont az elem az még bent van, amit gyárilag beleraktak, mivel még nem merült le teljesen, mert szól, amikor összekötöm a gitárral meg a kombóval, viszont a piros fény az már nem világít. Ebből gondolom, hogy hamarosan le fog merülni, ezért el kezdtem tölteni az adapterrel. Hagytam kb. 1-1,5 órát töltődni, de még mindig nem világított. Több időt kellene várni vagy azért nem használ neki a töltés, mert bent van még az elem?

aug. 10. 18:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy töltődik? Szerintem vagy elem,vagy adapter. Ha elemről akarod használni, cserélni kell.
aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy töltődött-e, de én bedugtam a konnektorba. Én szívem szerint az adaptert választanám, mert direkt azért vettem egy hozzá megfelelőt, hogy akkor ne kelljen mindig elemeket rendelgetni. De tehát akkor hogyha adapterrel töltöm, szedjem ki belőle az elemet?
aug. 10. 18:55
 3/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%

Magyar nyelvi szokások szerint az elem nem tölthető, az akku tölthető.

Igaz, hogy sokan mondanak "tölthető elemet" is, ők totál értetlenek.

Talán nézd meg, mi van benne.

aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az elem nem tölthető, csak arra voltam kíváncsi, hogy annak ellenére, hogy még nem használódott el teljesen, én szeretném tölteni a pedálomat, mivel a fény már nem világít, viszont akkor ha adapterrel akarom tölteni, akkor az elemet nyilván ki kell már szednem belőle?
aug. 10. 19:27
 5/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Mivel nem írsz konkrétumot, én nem tudhatom, hogy mi van benne.

Általában nem életszerű, hogy tölthető eszközhöz elemet adnak, de ki tudja.

aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
...persze, olyan is van, hogy valami elemes és adapteres, tölteni nem tud.
aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Megnéztem, egy Extra Heavy Duty/Force Puissance 1604G 6F22 9V elem van benne. De a leírásban az állt, hogy természetesen adapter is használható a töltéséhez, van is ugye ott felül középen egy bemenet erre a célra.
aug. 10. 20:25
 8/20 A kérdező kommentje:
GP, az lemaradt
aug. 10. 20:26
 9/20 anonim ***** válasza:
A leírásban szó szerint az áll, hogy az adapterrel tölthető az elem, vagy az, hogy elem helyett adapterrel használható?
aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az van a leírásban, hogy opcionálisan elemről is üzemeltethető, akkumulátor típusa 9V, a tápegység pedig adapter vagy elem.
aug. 10. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!