Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mérőhely szabványosítás...

Mérőhely szabványosítás esetén a munka elvégzésére alkalmas regisztrált szerelők egyben a Villamos Energia Társaság tagjaiként is kötelezően számon kell legyenek tartva?

Figyelt kérdés

Számomra nem egyértelmű, hogy a kettő kéz a kézben jár, vagy sem.

Több helyen (köztük a szolgáltató is) a MEEVET weboldalát ajánlották szabványosítási és teljesítménybővítési munkálatokhoz szükséges szakember keresésére. Akivel legutóbb felvettem a kapcsolatot, egy kisebb méretű cég és elméletileg ilyen jellegű munkákat is végeznek. De a Villamos Energia Társaság weboldalán nem találtam meg őket.


A kérdésem az, hogy minden regisztrált szerelőnek szerepelnie kell ezen az oldalon, vagy ez inkább csak egy olyan lehetőség / társaság, amihez a regisztrált szerelők opcionálisan csatlakozhatnak, ha szeretnének?



júl. 26. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudod, minden kezdeményezés ellustul, elalszik idővel. Lehet, hogy kéne szerepelnie, de aki beírná, az meg már nyugdíjba ment, és nem szólt előtte. :) Az is lehet, hogy ráébredtek, hogy a kezdeményezés nem érte el a célját, hát hagyják veszni. Ha érdekel komolyan, írjál a VET-nek. De az meg még egyszerűbb, ha megkérded az illető céget, hogy ők szerepelnek-e. Jó magyar módra félsz a témát nekik felvetni?
júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddigi információim alapján a kezdeményezés / társaság jelenleg is aktív.

Természetesen végső esetben a céget fogom megkérdezni, hogy miért nem szerepelnek ebben a nyílvántartásban. Ugyanakkor, ha ez egy teljesen opcionális lehetőség a regisztrált villanyszerelők részére, amely csak a kapcsolatépítésben és munkavállásban segít, de nem feltétele a szabványosítás folyamatának, hogy kizárólag olyan szerelő végezheti, aki tagja a VET-nek is, akkor csak fölösleges negatív energiákat szülne ez a "gyanakodás" még az együttműködés elkezdése előtt. Illetve, ha az ilyen jellegű munka kivitelezése egyáltalán nem függ össze a VET tagsággal, akkor lényegtelen is.

Viszont ez az összefüggés és a VET pontos szerepe az, ami nem világos számomra. Reméltem, hogy valaki már tudja erre a választ, de természetesen a társaságnál való érdeklődés is opció.

júl. 26. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Megmagyarázod a társadalmi érintkezéssel szemben tanúsított gyávaságodat.

Igen, a szabványosításhoz regisztrált szerelő kell. Ha ezek nem azok, akkor borítékolható, hogy a vége az lesz, hogy uram, mi pénzt vissza nem adunk, a munkát elvégeztük, javasolom, keressen egy regisztrált szerelőt, hogy pár tízezresért írjon alá. A jobbik esetben persze, ha nem lesz lehibázva.

júl. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy a szabványosításhoz regisztrált szerelő kell, plomba bontási engedéllyel. Nem ez a kérdés.


A kérdés, hogy minden ilyen szerelőt kötelezően jegyeznek a Villamos Energia Társaság tagjaként vagy sem. Mert amennyiben igen, egyértelmű a helyzet, hogy kit / milyen céget kell keresnem.


Reméltem, hogy esetleg megkapom erre a választ itt valakitől, aki már tisztában van ezzel. Első lépésként egyszerűbb, mint a szolgáltatói vonalon zenét hallgatni fél órán keresztül, amíg kapcsolnak valakit. De nyílván szükség esetén tőlük fogom megkérdezni, az a legbiztosabb forrás. Viszont, ha "jó magyar módra" csak kötekedni és sértegetni tudsz, de segíteni nem, kérlek állj tovább. Köszönöm.

júl. 26. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:

"A kérdés, hogy minden ilyen szerelőt kötelezően jegyeznek a Villamos Energia Társaság tagjaként vagy sem."

Nem.

Ez olyan mint a Kerekasztal Lovagjai. Rajtuk kívül is voltak lovagok például.

Szóval nem kell.

A listában szereplés csak egy kölcsönös támogatói kampány részeként értelmezendő. Akiket kiképeznek az elvárt munkavégzésre és dokumentálásra, azok ajánlhatóvá válnak. De ettől más ugyanúgy alkalmas lehet, de nem automatikusan azzal hogy ő regisztrált szerelő.

Mivel itt az elvárások terén sajnos változások mennek végbe, így garantélniuk kell azokat, akik feltétlenül alkalmasak.

Ez azért jó, mert nem a szolgáltatónak kell az ügyféllel hadakoznia a kiviteli megfelelőségégért és minőségért. Azt leboxolja a szerelővel. A szerelőtől pedig már a felelősségvállalás nélkül kapják az ügyfelet, ami így marha kényelmes.

júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"csak kötekedni és sértegetni tudsz, de segíteni nem"

Akkor megnyugodtam, mivel segítettem is. Leírtam, hogy mérőhelyi munkákat csak regisztrált szerelő végezhet. Látom, olvasni nem megy.

júl. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös: Köszönöm szépen a választ! Furcsa módon a szolgáltató ügyfélszolgálatának tájekoztatása alapján minden regisztrált szerelőt meg kellene találni a VET weboldalán, kivétel nélkül, mert az a hivatalos keresőjük. Vagy ők sincsenek teljesen tisztában a dolgokkal, vagy idő közben kötelezővé vált szerepelni / szerepeltetni ezen az oldalon minden szerelőt.


6-os: Nem, nem segítettél. Ha értelmezed is a kérdést, egyértelmű, hogy tisztában voltam azzal, hogy ilyen munkát csakis regisztrált szerelő végezhet. Látom neked megy az olvasás, de az értelmezés már kevésbé.


Egyébként, ha bárki ide téved és hasonló kérdései lennének, közérdekű információ:

Az E-ON-nak van egy ingyenesen hívható zöld száma is (legalábbis az ELMŰ szolgáltatási területein) az azonosítás segítésében: +36 80/200-338

Itt segítenek név, ASZR szám vagy bármilyen információ alapján azzal kapcsolatban, hogy látják-e a rendszerben az adott szerelőt és rendelkezik-e plombabontási engedéllyel.

júl. 29. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!