Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos kábel vezeték a...

Elektromos kábel vezeték a padláson...?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régi házrészben lakom. Az árammal sosem volt semmi baj. Pár hete észleltem, hogy gyenge az áram. Kihívtam az EON-t. Kiderült, hogy a szomszéd fája volt a "bűnös", túl terebélyessé vált, és a viharok miatt bele akadt a külső vezeték. Közben - az egyik dolgozó azt mondta, hogy nem szabályos az áram elvezetésem, mert padláson nem szabványos. Ki akarta kapcsolni az áramot, mert szerinte életveszélyes. Felszólított, hogy egy hónapon belül szabványosítsam, mert kikapcsolják az áramot. Hívtam egy minősített szerelőt. Ő azt mondta, hogy ne törődjek a fenyegetéssel, hiszen csak szóban hangzott el, és nem is jogszerű. Szerinte - ha nem is szabványos, de elfogadható a padláson tekeredő áram vezeték (a ház alakja miatt jóformán csak így lehetett megoldani), ésteljesen fölösleges százezreket bele invesztálni az újra szabványosításban, hiszen a családik házak nagy százaléka szintén a padlástéren vezetteti az áramot. Ráadásul nagy pénzbe kerül, és az Eon nem kötelezhet arra, hogy ekkora kiadásba verjük magunkat. Mert meg sem nézték rendesen, csak szóba lett odavetve - ha engem köteleznek, a többi házat is kötelezhetik...

Járt még így valaki? Tényleg szabálytalan így? Teljesen jó már az áramom, a fát nemsoká kivágja az önkormányzat. Tényleg tehetnek ilyet, hogy csak úgy kikapcsolják az áramot?



2020. júl. 9. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Vicc, hogy tehetnek! Nálunk bejelentés alapján, kötötték ki a tanyánkon "nem megfelelő" bekötés indokkal! Úgy, hogy nem is használtuk és a gégecső, amin keresztül volt húzva, félig lejött róla, de a gumi borítás nem sérült és a cső se kellett volna. Akármilyen apróságért leköthetik, az övéké tulajdon kép a villanyóra is kb ha jól tudom, te csak használója vagy vagy valami ilyesmi :D
2020. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk a Parisat kábelt kellett a padlásunkon keresztül átvezetni, mert a szomszédos póznáról a szomszéd letudta vágni(igen, élveznek kötekedni) és a másik oszlop, amire csak szakember tud felmászni, annál csak így lehetett megoldani.

Ezt nekünk jegyzőkönyvezték is, hogy mikor és hol lett átvezetve a vezeték, mondták ők is, hogy ezt se így csinálják alapesetben, viszont ha így lehet, így lehet megoldani, de mondták is, hogy vegyük fel a kapcsolatot velük, ha bárki kötekszik a módszer miatt.

Mellesleg, amíg írásban nem kapsz felszólítást, nem vagy köteles megcsináltatni szerintem, mert akár meg is téveszthet téged az a "szakember".

Ezt nem szokták csak úgy elfogadni, ahogy tapasztaltam, hogy "a kolléga azt mondta".

Addig nem foglalkoznak vele, amíg nincs írásbeli figyelmeztetés róla; azt meg nem teheti meg, hogy "lekapcsol" minden előjel nélkül.

2020. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem kapcsolhatják ki. Írásban kell közölniük, ha kifogással élnek, és még akkor is fellebbezhetsz.
2020. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Dehogynem teheti meg, hogy lekapcsolja - ha életveszélyesnek látja.


Ez fellebbezés emlegetés is elég nagy hülyeség. :D


Az, hogy csak szóban mondta, az valóban nem elég, bár... nem emlékszel rosszul? Nem írtad alá a megállapítást? Nekik papírt kellett volna kitölteni. Annak van igaza, aki azt írja, hogy ha nem kapsz írást, nem kell semmit se tenned - ha nem írtál alá akkor semmit.

2020. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
...egyébként sosem volt megengedett padláson vinni, ha volt más lehetőség is. Csak ezek régen középkori berendezkedések voltak, a legtöbbször az maszekolta össze (más papírjával), aki utána felülvizsgálta, és így minden szabálytalanság átment.
2020. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
36%
Kábel fogalma: több vezetőt / vezetéket tartalmazó köteg.
2020. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
A régi házunkban a ház oldalába kötötték be a kábelt. De a padláson is szabadon volt, míg a nagypapa bele nem rakatta csőbe. Bele kellett, mert az ELMÜ állandóan csesztette. De egészen a ház lebontásáig nem derült ki, hogy aluminium belsővel is volt kábel a házban.
2020. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Felszólított, hogy egy hónapon belül szabványosítsam, mert kikapcsolják az áramot."

Nálunk a gázzal volt így.

A párom volt otthon, mikor ellenőrzés volt, és elkezdett makogni hogy ez is szabálytalan, meg az is, meg a cső színe is szabálytalan, stb.

A párom megszeppenve hívott, hogy azt mondta neki, hogy ki fogják emiatt kapcsolni. Mondtam hogy nyugi, csak arcoskodott, nem lesz semmi. Ennek 5-6 éve. De hasonló volt már a villannyal is, csak akkor én is otthon voltam, és felvilágosítottam, hogy felülvizsgáló vagyok, és jobb ha nem beszél hülyeségeket. Azóta előre köszön.

Szóval bepróbálkoznak. Mint amikor parkoltam a kocsival, és a kollégám hív hogy csomag van az ablaktörlő alatt.

Megnéztem, tényleg.

Lefotózgattam a kocsit több irányból, bementem a rendőrségre. A szolgálatvezető az őrsön kérdi hogy miben segíthet. Mutatom a képeket, nem szólt semmit, fogta a rádiót, hívta a járőröket és megkérdezte hogy melyik balf@sz rakta rá ...

És az a szomorú, ha a párom parkol ott, és neki tesznek rá csomagot, ő otthon meg se merte volna mondani nekem, hanem sutyiba befizeti hogy ki ne derüljön, mert simán azt hitte volna hogy tényleg ő a hibás.

2020. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyival azt akarta a villanyóra cserénél, hogy szabálytalan a szekrény, mert nem lett befejezve. Béleljük ki, de a plombát is le kell venni, vagyis csak az ő szerelőjük tudja megjavítani. Szegény nagyi, jól megijedt. Jó kifogás, amikor vettük hét éve, akkor senki nem szólt.
2020. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!