Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet ez és mi a különbség?

Hogy lehet ez és mi a különbség?

Figyelt kérdés

Vettem egy nagyobb teljesítményű 350 W-os mélynyomót, korábban csak 80 W-osat használtam. Megfigyeltem, hogy a régi mélynyomóm membránja sokkal kevésbé mozgott mint a újnak amit vettem. Mi okozhatja ezt a mozgásbeli, kilengés különbséget. Nem fog tönkremenni, hogyha ennyit mozog, vagy ez ilyen teljesítményeknél teljesen normális és így helyes a működése? A 80W-os papírmembrános volt, ez viszont kevlár.


Köszönöm előre is a segítséget!



júl. 17. 15:05
 1/4 anonim válasza:

A hangerősség, a megmozgatott levegő amplitúdójával arányos, tehát minél rövidebb idő alatt, minél nagyobb mennyiségű levegőt mozdít meg, annál hangosabbnak hallod a hangot.


Ezzel függ össze a nagyobb mozgás.

júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm, ennyire mélyen nem foglalkoztam még ezzel a témával.
júl. 17. 16:17
 3/4 Szirty ***** válasza:

Nem csak a membrán kitérésétől függ, hanem a felületének a nagyságától is.


A nagyobb átmérőjű hangszóró kisebb kitéréssel tud ugyanakkora akusztikus teljesítményt. De bejátszik még a hangszóró érzékenysége is.


De összességében mivel lényegesen nagyobb teljesítményű a 350W-os, teljesen normális a nagyobb kitérés.

Ha a 350W RMS teljesítmény valós és nem kínai marketingwatt, akkor 350W-ot el kell viselnie probléma nélkül bármekkora is az a kitérés...

júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 feri 45 ***** válasza:

Kedves Barátom!

A hangszórók nagy többsége képtelen lesugározni az ember által hallható hangok teljes sávját, 20Hz-től 20kHz-ig!Ezért gyártanak sáv sugárzó hangszórókat. Mély-, mély-közép-, közép-, magas sugárzók. A keletkezett hangerő sok tényezőtől fűgg. A hangszóróba vezetett villamos teljesítmény effektív értékétől (nem RMS, IEC, PMPO,... stb), a kónusz felületétől (nem függ az anyagától /papir, kevlár, alu,...stb/), pille és perem rugalmas ellenállásától, légrés mágneségének erősségétól, a tekercs légréshez viszonyított helyzetétől. Ha a tekercs nagy része kijön a légrésből, akkor csak néhány telercsmenet van a légrésben, ettől leáll a tekercs mozgása, hiába nő az áram erőssége a hangáram fél periodusa alatt. Ha méy hangsávú hangszórónál gyenge rugalmasságú pillét készítenek. Közép és magas sugárzónál nagyobb rugalmasságú a pille. A hangszóróra írt teljesítmények legtöbbje "kinai marketing" érték. A tizedét se tudják effektívben. Én hangszóró tekercselőként találkoztam leégett hangszórókkal, hogy a tizedétől elégett a tekercse. Az alu tekercsek megolvadnak! Sokat lehetne erről írni. Üdv:H.F.

júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!