Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet kapni legkedvezőbb...

Hol lehet kapni legkedvezőbb áron olyan karórát, amelyikbe nem kell elem, hanem a kar mozgatása során töltődik fel?

Figyelt kérdés
Mi is ennek a fajta órának a neve?

júl. 17. 06:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltöltődik a kar mozgatása során, hanem felhúzódik. Automata karóra egyébként.
júl. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Legkedvezőbb áron pedig kínai piacon, amazonon, ebayen, alin, wishen, stb.
júl. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm szépen a javítást. "Úgy tanul a gyerek, ha kérdez." 🙂


#2. Köszi, szétnézek az említett oldalakon is.

júl. 17. 10:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi neked a legkedvezőbb ár? 5-10 ezer Ft vagy 100 ezer? Hazai boltokban 50-60 körül vannak már megbízható márkák. Egyébként az automatának kb. semmi előnye nincs, cserébe egy óvandó érzékeny szerkezet.
júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4. Az a helyzet, hogy van egy karórám, sok éve nem hordom, mert elemes.

Nem szimpatikus, hogy elemes és nem tudom miért, de gyorsan lemerült benne az elem.

Silány lehetett az elem? Órás rakta bele annak idején.


Úgy gondoltam, hogy az számomra kedvezőbb megoldás lenne, ha nem elemes.


Kedvező ár - hát, azért legyen megbízható, de nem vagyok márkamániás. Az árakról fogalmam sincs ilyen téren.


Ha nagyon drágák, amik jó minőségűek, legfeljebb továbbra is a telón nézem meg, hogy mennyi az idő.

júl. 17. 11:08
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha nem hordod, akkor felesleges az automata. Vagy venned kell óraforgatót... Egy automata max. 2-3 napig bírja hordás nélkül.

Érdemes esetleg egy napelemesen elgondolkodni. Ezek is elemmel mennek, de a napon töltődik, akár tíz évig is lazán járnak elemcsere nélkül.

júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6. AZT nem hordom, ami van, mert lemerült az elem és nincs kedvem állandóan új elemet venni.

Tehát ha olyan automata karórám lenne, azt hordanám.

Nekem is eszembe jutott a napelemes.

júl. 17. 13:21
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Nézz solar órákat is. Azokban akksi van a napelem tölti...
júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Egy átlagos elem 3-4 éven át bírja az analóg kvarc órában, digitálisban akár 8 évig is.


Lehet, hogy rossz elemet tettek bele vagy oxidálódott valami csatlakozó, mert nem létezik, hogy egy jól működő elemes órában zavaró legyen az elemcsere gyakorisága.


Én a helyedben megnézetném órással a mostani órádat, lehet, hogy semmi baja.


Ha automatát vennél, akkor tutuora.hu , itt jó nagy a választék.

júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot!
júl. 18. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!