Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha kiszerelek egy kis ventillá...

Ha kiszerelek egy kis ventillátort egy készülékből azt hogy tudnám önálló életre bírni?

Figyelt kérdés

van egy béna kis párátlanítónk ami semmire sem jó, viszont pont egy ilyen pici ventillátorra lenne szükségünk ami benne van. Szét szereltem de még semmilyen vezetékhez nem nyúltam. A ventiből egy piros és egy fekete vezeték lóg.


Gyakorlatilag csak az a fém valami nem kell ebből az egészből ami gondolom a páralecsapódást képzi, de nem merem levágni csak úgy az áramköri lapról, nem tudom hogy attól nem lesz-e "veszélyes".

Amúgy nem tudok semmit a szerelésről, de gondoltam megkérdezem itt hátha tudtok támpontot adni.


Ez a venti teljesen olyan mint amik a számítógépekben vannak egyébként.

Köszi a segítséget



júl. 14. 13:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Például olyat nem lehet, hogy ezt a két drótot egyszerűen összekötöm azzal amit a konnektorba kell bedugni? van egy ilyen táp cucc amit be kellett dugni ebbe kütyübe
júl. 14. 13:22
 2/7 A kérdező kommentje:
júl. 14. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne nyúlj hozzá.Áram nem játék.
júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:
90%

A ventilátor hátulján szokott lenni egy címke.

Oda rá van írva hány volt kell neki.

Általában 12V és általában a piros a pozitív.


Ha ez is olyan, akkor egy 12V DC adapterről meg tudod táplálni hogy forogjon.

De inkább azt javaslom ne ezen a módon kezdj el ismerkedni az elektromossággal!


"Például olyat nem lehet, hogy ezt a két drótot egyszerűen összekötöm azzal amit a konnektorba kell bedugni?"


Nem javaslom. Ha a 12V DC ventilátornak 230V AC- adsz az igencsak durva pukkanással kivégzi, miközben meg is rázhat, tüzet okozhat, stb.

A 230V olyan mint a medve: nem játék!

júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi! tehát ilyesmi lenne jó hozzá?

[link]



Amúgy oké, nem kísérletezek bár ha meg lehet csinálni kipróbálnám, de igazatok van sajnos nem értek hozzá... Lehet elviszem egy elektroműszerészhez hogy csinálja meg nekem.

júl. 14. 13:52
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha van usb adaptered akkor szerintem kapsz usb ventit ennyiert mint adaptert linkelted

arra csak radugod es kesz


persze ha azt szeretned amit irtal, meglevo venti legyen adapteren

ha hivatasoshoz mesz az nem lesz olcso, de ha van hozzaerto ismerosod az meg is tanithat elmeleti dolgokra kozben, bar akkor nem itt kerdeznel

manapsag mivel csapbol is 230V folyik elektrokutyuk mindenutt ezert ertheto ha ismerkedni akar mindenki sufniskodassal

csak tanulashoz jobb elemeket hasznalnod pl. azzokkal sokkal kisebb az eselyed halalos aramutesre, olthatatlan robbano tuzesetre

júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
63%

#2 ez nagyon beteg :D

szegeny miniventit hasznalja szemcses vibracios tisztitonak

erdekes de szerintem nem tesz jot ventinek

júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!