Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » USA-ban miért oszlopokon...

Nicola73 kérdése:

USA-ban miért oszlopokon vezetik az áramot ?

Figyelt kérdés
Most is látom hogy Huston-ban oriási hurrikán volt és 1 hétre áram nélkül maradtak az emberek. Nálunk amint tudom az áramot föld alatti vezetékekben szállítják.

júl. 12. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Többnyire nálunk is légvezetékek vannak. Nem láttál még villanyoszlopot?
júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

" Nálunk amint tudom az áramot föld alatti vezetékekben szállítják."

És szerinted nálunk azokon a beton-és fa oszlopokon lógó "MADZAGOKON" ruhát szárítanak?

júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:
86%

"Nálunk amint tudom az áramot föld alatti vezetékekben szállítják."


Nem jól tudod!

Nézz csak szét jobban.


Sűrűn lakott helyeken, belvárosban, lakótelepeken nyilván földkábeleken vezetik. Ez azonban elenyésző töredéke az egésznek.

Egyszerűen csak meg kell nézned mondjuk googlemaps-en.

júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

USA-ban is van földkábel természetesen, de sok helyen oszlopok vannak, illetve az elosztási filozófia is eltérő.

Lakossági elosztásban 7,2 kV középfeszültséget alkalmaznak, amire kisebb teljesítményű oszloptrafók csatlakoznak, de sűrűbben, mint nálunk:

[link]

Ennek is van logikája, mivel a 120 V-os kisfeszültségű hálózat nagyobb áramterhelésnek van kitéve, így biztosítható a kívánt stabilitás, illetve áramigény.

Három fázisra gyakori a három trafó:

[link]

7,2 kV a primer fázisfeszültség jellemzően, és (x gyök3), azaz 12,5 kV vonali feszültség.

A trafók szekundere viszont 240 V középcsapolással, az a pont kerül földelésre, ahhoz képest lesz 2 x 120 V, értelemszerűen ellenfázisban.

A házakba a két fázis megy, 120 V kerül a konnektorokba, 240 V fix bekötést (két fázist) kapnak a nagyfogyasztók, fűtőeszközök stb.

júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de a mi utcánkban földkábel van. Most volt javítási munka és láttam.
júl. 12. 13:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugye csak trollkodsz!

Vagy tényleg nem láttál még légvezetéket magyarországon?

júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez komoly kérdés? Az áramhálózat 90%-a légvezetéken megy Magyarországon.
júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A ti utcátokban földkábel van, oké. És te még soha nem jártál az utcátokon kívül máshol?!

Belvárosban nyilván földkábel van, de kb az összes kertvárosban légvezeték megy.

júl. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy fekete vízvezeték cső volt! :D
júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne bántsátok már! Az ablakból csak a saját utcáját látni.
júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!