Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki az, aki még használja...

Ki az, aki még használja ezeket az elavult eszközöket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre:

nyomógombos telefon

vezetékes telefon otthon

Crt monitor

Windows xp op rendszer

Telefonfülke

Vhs lejátszó

Dvd lejátszó bár talán ez még nem annyira elavult

Audio cd

Magnókazetta amivel zenéket veszel fel a rádióból vagy egy egyetemi előadást

Mp 3 lejátszó



júl. 11. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

A nyomógombos telefon nem elavult.


Általában meg az használja, aki úgy látja, hogy a célnak megfelel, esetleg nem tudja lecserélni.

júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vezetékes telefonont használok, de vezeték nélküli kivitelűt, a házban lehet hordozni.

Régi PC-m van Windows XP rendszerrel. Nincs netre kötve, csak CD-s játékokra használom.

CRT monotorom sajnos nincs hozzá, de járok garázsvásárokba, hátha egyszer találok. CRT tévét találtam már, de az sajnos nem jó hozzá.

Van VHS és DVD lejátszóm is, használom is, de 2021-ben vettem fel kazettára utoljára. Azóta csak néha műsoros kazettát nézek vele.

Audio CD-t is szoktam hallgatni a DVD lejátszóval, szerencsére a kedvenc zenekaraim adnak ki CD-t emberi áron. A párom kedvence nem, így őt sajnos nem tudjuk anyagi szempontból is támogatni, mert reklámblokkolt YouTube-ról szól a zenéje.

júl. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nyomógombos telefon - nem elavult

vezetékes telefon otthon - sok szolgáltató csomagban kedvezőbb feltételeket biztosít (telefon+tv+net), általában vezetékesről vezetékest ingyen lehet hívni

Crt monitor, Windows xp op rendszer, Vhs lejátszó, Dvd lejátszó bár talán ez még nem annyira elavult, Audio cd, Magnókazetta amivel zenéket veszel fel a rádióból vagy egy egyetemi előadást, Mp 3 lejátszó - nem akarta/tudta lecserélni, q célnak megfelel, szereti a retro cuccokat.

Telefonfülke - nincs mobilja, lemerült a mobilja, nem akar valakit a sajátjáról hívni

júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van vezetékes telefonom otthon, adták a tv és net előfizetéssel együtt, ingyen.

Munkahelyen is van. Még komolytalannak számít egy cég, akinek csak mobilszáma van. De már egyre ritkábban használjuk. Fax-ot már pár éve megszüntettük.

Vannak régi CD-im és kazettáim. Jó néha belehallgatni. De ez csak nosztalgia, nem használom rendszeresen.

júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 retektorta ***** válasza:
100%
Windows XP-t ugyan nem, de vele egykorú Windows 2000-et egy speciális gépen még használok.
júl. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kólauborkával ***** válasza:
Nekem van eredeti, bontatlan win98-am, a vicc kedvéért gondoltam összerakok neki egy régi P1-et.
júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyomógombos telefon, vezetékes telefon nem elavult, sok helyen napi használatban vannak ilyenek.


Crt monitor elavult, alig találni már.


Windows XP elavult, de sok helyen használatban van. Sok régi célhardverhez, amik milliókba kerülnek (euróban), nem készül újabb driver, így kénytelenek a régi operációs rendszert használni. Egy gépről tudok, ami kizárólag iPad 2-vel működik, újabbra nem telepíthető a szoftver ami vezérli, szóval ez nem Windows sajátosság. Itt az is gond, hogy míg XP-s PC-t jelképes összegért tudsz szerezni, az Apple cuccok baromi drágán mennek.


Telefonfülke eléggé elavult, de kötelező fenntartani. Csak lepukkadt embereket láttam használni ezeket, akinek nem futja mobilra.


VHS rendkívül elavult, nem gyártanak már magnót, amik vannak is egyre nehezebb működőképes állapotban tartani. A kazetták egész jól bírják, pedig riogatnak, hogy tönkremegy, szerintem hamarabb jutunk el oda, hogy nem lesz mivel lejátszani.


DVD határeset. Még kapni újonnan lejátszót és lemezt is, de valóban koros technológia, a képminőségén már túlhaladtunk, de sajnos ez az egyetlen megfizethető fizikai formátum jelenleg, a BD-ért túlzott felárat kérnek.


Audio CD bár koros, abszolút nem elavult. A hangminősége a mai napig az élmezőnyben van a digitális formátumok között, mivel nem tömörített, teljesen jó consumer audio rendszerekhez. Aki meg audiofil, annak sohasem volt jó.


Magnókazetta elavult, de még elvétve találni decket újonnan, így nem olyan rossz a helyzet mint a VHS esetében.


Mp3 lejátszó teljes mértékben elavult. Csak a kényelem miatt létezhetett, de ma már sokkal kényelmesebb megoldások vannak amik hangminőségben is jobbak.

júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Férjem nyomogombos Telefonat használ.

Minden mást már nem használunk.

júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyomógombos telefont használok. A felsoroltakon kívül pedig elektroncsöves rádiókat.
júl. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régebben nagyon sok filmet, sorozatot és zenéket kiírtam CD-re és DVD-re ezeket jó eséllyel simán le is lehetne játszani, mert van a gépemben hiperszuper multis DVD optikai meghajtó... De elavult..Ha valamit meg szeretnék hallgatni, vagy nézni, akkor frissen letöltöm
júl. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!