Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Oral-B fogkeféket lehet...

Oral-B fogkeféket lehet tölteni egymás töltőjével?

Figyelt kérdés

A leírás szerint csak a saját töltőjével szabad tölteni mindegyiket. Viszont ránézésre mindnek ugyanolyan a töltője és én úgy tudom, hogy az a talp csak annyit csinál, hogy a fogkefén belül egy tekercset gerjeszt és maga a töltést a fogkefe saját elektronikája végzi.


Felmerül a kérdés, hogy ha ez tényleg így van, akkor miért nem lehet a NiMH-s fogkefét a Li-Ionos fogkefe töltőjével tölteni? A töltőtalpak eltérő áramot vagy feszültséget generálnak a tekercsben? Egyáltalán vezeték nélküli töltés esetén számít valamit a "küldő" fél vagy a fogadó félben lévő gerjesztett tekercs határozza meg a keletkező feszültséget és áramot?


Azért kérdem, mert a régi fogkefém NiMH akksis volt, most viszont vásároltam egy újat, ami már Lithiumos, de kinézetre a töltőtalpa ugyanaz mindkettőnek. Használhatom-e a régi fogkefe talpával az újat?



jún. 29. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Én megnéztem a töltő típusszámát. Egyezett. Simán a régivel töltöm.
jún. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oral-B IO-m van, eleinte párszor feltettem egy régi, 10-15 éves Oral-B töltőre, ami a száma alapján elvileg kompatibilis. A töltést jelezte a villogó, de néhány mosás alatt lemerült a kefe, nem töltötte fel rendesen. Szóval nekem nem jött be a régi töltő - új kefe.
jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Pont ilyen helyzet áll elő. Köszi. Egyébként ennek mi lehet az elektromosságtani oka, valaki el tudja magyarázni? Én azt hittem a töltést magát a fogkefében lévő elektronika vezérli.
jún. 29. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A régi NiCD, NiMH akkucellás Oral-B fogkefékben gyakorlatilag semmi elektronika nincs. Egy darab dióda egyenirányítja a tekercs áramát, és úgy van belőve a menetszám, töltőáram, hogy az akku nagyobb károsodás nélkül el tudja magán melegíteni a töltőáramot, ha már feltöltődött. Kb. C/20 mA-re van méretezve.

Ez egy LiIon cellás fogkefének viszont karcsú, sosem fogja feltölteni.

Azt tudom mondani, hogy az azonos akkukémiájú készülékek tölthetők egymás töltőjével, az eltérőek nem.

júl. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, akkor a régi töltők sokkal kevesebbet áramot indukáltak a tekercsben? De ez hogyan okozza azt a jelenséget, amit a #2 válaszoló leírt? Az lehetséges, hogy a töltőelektronika az időt számolja, nem pedig a feszültség alapján határozza meg, hogy mikor van vége a töltésnek? Mással én nem tudom magyarázni. De ha feszültséget nem néz, akkor viszont félig feltöltött akksit nem töltene fel gyorsabban, szóval nem értem.
júl. 1. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!