Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A japán split klímák jobbak...

BécsiFehér kérdése:

A japán split klímák jobbak és megbízhatóbbak, mint a kínai márkák?

Figyelt kérdés

jún. 19. 13:24
 1/10 anonim válasza:
Nem feltétlen. Ha rendesen van karbantartva illetve a szerelő "szabályosan" rakta fel akkor ugyan olyan jó lehet egy kínai is mint egy japán. Nekünk egy sinclair és egy gree márkájú klímánk van, viszont egyik ismerősömnek daikin. Nem lehet észrevenni különbséget a működésben. Sőt ők mondták hogy megbánták hogy daikint vettek ugyanis közel 3x annyiba került nekik mint ha kínait vettek volna. Szóval röviden és tömören lényegében a japánnál a márkát fizeted.
jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"tömören lényegében a japánnál a márkát fizeted."


Autóban is ezt mondják mindig a csórók, akiknek nincs pénze normálisra.

jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Te szerencsétlen 2-es:)

Az 1es érveléssel elmondta a véleményét

Nem gondolom hogy le kellene "csórózni"

Attól hogy nincs életed és azt keresed hogy hol kibe köthetsz bele attól még jobb ember nem leszel

Puszi:)


Egyébként a kérdésre választ adva lényegében tényleg a helyes karbantartási függ nagyon sok minden.

jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Általánosságban jobb és megbízhatóbb a japán márka/gyártás. Akinek van rá pénze, inkább a japánt vegye, én is azt tenném.
jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

3 nem csóróztam le. Butanka lenni és nem érteni magyar? Csak példának hoztam, hogy azok a csórók mondják mindig, akinek nincs pénze jobb kocsira.


"Attól hogy nincs életed és azt keresed hogy hol kibe köthetsz bele attól még jobb ember nem leszel


Puszi:)"


Te sem attól, hogy belémkötsz. Pont ti akarjátok megvezetni a kérdezöt, hogy vegye csak meg a szart.

Aztán ha kigyullad, mert a CE nem Conformitätserkärungot hanem China Exportot jelent, majd néz.


Nem annyiból áll egy dolog, hogy "lyullly ugyanannyira hüt, akkor ugyaolyan jó".


Én pl. vettem egy siemens mosogatógépet, pont olyat ami a cégnél volt kinézetre, mert bent elégedett voltam vele. Egy apró különbség volt: az egyiken Made in Germany volt az enyémen Made in China (eladták a gyártást).

Meg kb. az enyém fele annyiba kerülhetett.

Azóta is csak szívok vele. Persze mondhatjuk, hogy jajj hát ugyanaz, mert mosogat, meg még program is több van rajta. Csak hát nem szárít rendesen, nem öblít rendesen stb.


Ha valami olcsóbb, annak mindig oka van.

jún. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kínaiból is van sokféle a barkácsáruházakban kapható ipari hulladéktól (pl. Orion) kezdve a rendes szervizháttérrel és támogatással rendelkező nagy gyártókig (pl. Gree). Ezek rendszeres karbantartás mellett ugyanúgy hosszú évekig kiszolgálhatnak, nem kell tőlük félni.

Ugyanakkor a japán klímák gyártási- és alkatrészminősége egy magasabb szintet képvisel, ezt kár elvitatni. Nem véletlen, hogy némelyik gyártó 10 év garanciát is vállal a termékeire, persze rendszeres karbantartás mellett.

jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

" ipari hulladéktól (pl. Orion)"

Apámnak pont Orion van, évek óta jól működik. (Azt hittem, ez magyar márka.)

"a japán klímák gyártási- és alkatrészminősége egy magasabb szintet képvisel"

Láttam videón, hogy a Midea klímákat Kínában olyan robotizált gyártósorokon szerelik, ahol emberkéz talán hozzá sem nyúl.

jún. 20. 17:49
 8/10 anonim ***** válasza:

7 azt nem kell elfelejteni, hogy a dolgok nagy része kínában készül, lásd Siemens mosogatógépem.

Viszont komolyabb márkák azért elöírnak egy biztonsági standardot, amit valamilyen szinten betartatnak a kínai beszállítóval.


Amit viszont maguk gyártanak saját márkanévvel, ott egy standard van, ami csak annyit mond, hogy ócsólegyen.

Aki a cégünknél oktat munkvédelmet villamosságiaknak, hozott be olyan kínai elösztót, amire rá volt hamisíva a CE, 16A max áramot írtak rá, de alvágta, és volt talán 0.25-ös a vezeték, ami addig jó, amíg max telefont töltesz róla.

jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Midea is kínai, de a jobbak közül való.

Ha igazi japánt akarsz, akkor Daikin, Toshiba, Fujitsu vagy Mitsubishi.

(Az Orion egykoron tényleg magyar volt, de megvették a kínaiak és csináltak belőle egy low budget márkát, amit pont az egykori hírné ad el.)

jún. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Láttam videón, hogy a Midea klímákat Kínában olyan robotizált gyártósorokon szerelik, ahol emberkéz talán hozzá sem nyúl."


Én meg láttam új, kínai pc tápegységet úgy eldurranni, hogy magával vitte a sírba az alaplapot. És nem videón láttam, hanem élőben...


Hiába rakatsz össze valamit robotokkal, ha alul vannak méretezve az alkatrészek, meg harmadosztályú alkatrészeket pakoltatsz bele. A robot azt csinálja amit kérsz tőle a programban.

jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!