Nem a telefonokon volt a hangsúly, hanem azon, hogy a huawei rengeteg távközlési eszközöket gyárt mellette, amiből az usa is sokat használt: telefon központokat, ipari méretű szervertermeket, switch, modem, router. Ez nyílván hagy némi rést a pajzson, amit a vezetőség nem nézett jó szemmel.
Annak idején kiröhögték a Trumpot miatta, de most hogy már nem ő van hatalmon, még mindig tiltólistán van a huawei.
A samsung meg délkoreai
2021. aug. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 Vortrex válasza:
Nem is az, hogy tiltólistán van, hanem hogy azóta is folyamatosan szigorítanak ellene. Nem telik el hónap, hogy ne vennék el tőlük, vagy egy rokon cégüktől egy szabványjogot vagy egy engedélyt.
2021. aug. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Szinte minden mobilt Kínában gyártanak, még az Apple-t is. Az amerikaiaknak az volt a problémájuk, hogy a Huawei fényévekkel a többiek előt volt az 5G technológiában, a piac megvédése érdekében le kellett őket kicsit lassítani, illetve a kitiltással rákényszeríteni, hogy olcsóbban átadják a tudásukat az amerikai cégeknek. A kémkedés csak ürügy volt, egy nem várt adatforgalmat bármikor észrevesznek, vissza tudnak követni, a tiltás szimplán gazdaságvédelmi lépés volt a politika részéről.
De amúgy is,ebben igaza volt Trump bácsinak.Simán fel lehet hasznalni a Huawei-t kémkedésre.
Ahogy a Tiktokot is,mert az is szintén kínai cég működteti.
2021. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Facebook meg amerikanak kémkedik ahogy google is
2021. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Nem vicces, hogy pont az USA beszél "kémkedésről" meg "nemzetbiztonságról" ?
Google, facebook és társai, stb??
A HUAWEI már 20+ éve jelen van a piacon, eddig miért nem volt vele gond?
Miért csak akkor vették elő, miután megelőzte az amerikai piacot?
2021. aug. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Érdekes, hogy az Intelt nem tiltotta le senki, pedig majd 30 év után 2020-ban derült ki, hogy a Pentium I-es óta minden intel proci tartalmaz egy hátsó kaput, aminek a segítségével BIOS szintű hozzáférést lehet létrehozni.
2021. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
A kínai állam kamatmentes hitelekkel tömte a Huaweit, ami így tényleg versenyelőnyre tett szert a világban, viszont vajon mit kért cserébe az állam? A Samsung nem Kínában készül már, bezárták a kínai összeszerelő üzemüket, Vietnamban és egyéb országokban készül. A dél-koreai kormány Amerika szövetségese, így egy dél-koreai céggel szemben, amit amúgy az állam nem patronál, sose lesz ilyen jellegú kémkedési gyanú. A kínai cégek közül bármelyiknél kiderülhetnek érdekes dolgok, egy diktatúrába kívülről belelátni nehéz. De egyébként , amikor ezt a tiltást Trump elkezdte, akkor egyértelmű volt, hogy a Huawei (és más kínai cégek) alternatív beszállítók után fognak nézni és megpróbálják kifejleszteni a saját technológiájukat. Ha ezt Amerika most visszacsinálná azzal csak időt és több lehetőséget adna a Huaweinek az átmenetre.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!