Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kondi kell a mágneszárh...

Misibácsi kérdése:

Milyen kondi kell a mágneszárhoz? 12V 350mA!

Figyelt kérdés

jún. 11. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen célból akarsz hozzá kondit tenni?
jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
66%
Nulla kondi kell hozzá, nulla kapacitással megfelelő.
jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért kell, hogy a változó feszültségű táp okozta zümmögést csillapítsa. Azonban a valóságban azért nem DC-ről működik, hogy a mechanikát biztosabban meg tudja mozgatni a sikeres nyitás érdekében.

De megvárjuk a kérdező reakcióját, hogy ő mit gondol erről.

jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
66%

Amelyik mágnesszár AC/DC-re specifikált, annak mindegy, csak annyi különbség lesz, hogy AC tápról hallatszik egy zúgó hang, amiből a kapunál álló személy érzékeli, hogy most lehet nyitni.

Sima DC-tápról csak kattanás hallatszik, közben csend. Hacsak nem hullámzó DC.

Váltakozó feszültség (AC) nem ugyanaz, mint a változó (ami lehet AC vagy DC is).

Mindennek tetejébe, ha rákeresünk, 12V / 350 mA paraméterrel síktapadó mágnest találunk, DC tápra.

Konkrétan DC-tápra nem kell kondi, benne van a tápegységben, ami sima DC-t ad.

Hullámzó DC megint más téma, de nem nekem kell litániát írni, ha a kérdező szűkszavúan nem közöl infókat.

jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért kellene bármelyikre kondi. Mint írták, a dc tápokban alapból van, hiszen egy rendes dc tápban a pufferkondi simítgatja a kimenetet, az ac pedig ugyanúgy előállítja a működéshez szükséges mágneses teret, csupán az áram jellegéből adódóan (szintén leírta az előző) rezonálni fog a tekercs.
jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm! Mellényúltam!

Zavarszűrésen törtem a fejem, de minek, amikor szűrt stabil kapcsoló üzemű tápja van! Bocsi: öregszem!:)

jún. 12. 07:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!