Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Most akkor ez minek a fűnyíróban?

Most akkor ez minek a fűnyíróban?

Figyelt kérdés
A kondenzátor. Azt hallottam, hogy sokan kiveszik, mert csak motorfék, valaki meg azt mondja, hogy segít a motornak. 1300w-os a fűnyírom, szétszedtem kitakarítani, és ha fontos a kondi, akkor veszek egy újat.

2021. ápr. 20. 11:47
 1/6 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Ha működik vele, akkor ne vegyél újat, ha nem tudja elindítani a motort, nem prörög fel, csak búg, áll egyhelyben a tengely, akkor cseréld ki.
2021. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha felesleges lenne, nem építenék bele!
2021. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Általában az az indításhoz kell, segédfázist ad. Ha nincs és éppen hülye szögben áll a motor tengelye, helyben marad, miközben facán melegszik, neadjisten le is füstöl, mire észreveszed, hogy gáz van. Én meg egy fűnyírópengét inkább nem indítanék meg kézzel, még bakancsorral sem.


Motorfék????

2021. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

„Azt hallottam, hogy sokan kiveszik, mert csak motorfék”

Rossz helyen hallgatóztál, mert ez nem igaz.

A fűnyíróban egyfázisú aszinkron motor van. Az ilyen motornak önmagában nincs indítónyomatéka, ahhoz, hogy legyen, egy a főfázis tekercséhez képest 90°-ban elhelyezett segédfázistekercs is szükséges. Ebben a tekercsben a főfázishoz képest 90°-al eltolt áramnak kell folyni. Ennek előállításához kell a kondenzátor, úgyhogy egyáltalán nem felesleges.

2021. ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem tudom már hol hallottam ezt a motorfékes dolgot. Arra gondolok, hogy amikor leállítom és nem jól működik,akkor a kés ugyanúgy pörög és lassan áll csak le. Elvileg valami biztonsági funkció, hogy azonnal leáll, lefékezi. Na mindegy, kipróbáltam és tényleg csak búg ha nincs benne a kondi.
2021. ápr. 20. 18:24
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

"Elvileg valami biztonsági funkció, hogy azonnal leáll, lefékezi."

Van olyan is, amiben van. Vagy mechanikus, vagy elektromos, az utóbbi olyankor generátor-üzembe kapcsolja a motort és attól fékeződik le.

Ehhez a kondinak nem sok köze van.

2021. ápr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!