Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem bejelentett drónhasználat...

Nem bejelentett drónhasználat miatt jelentettek már fel valakit? Nem akarok engedély miatt fizetni.

Figyelt kérdés

jún. 7. 14:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Rendőr lőtte le sajnos, majd meg is bírságolt.


Be volt jelentve, volt légfoglalási is az adott időre meg minden ami kell. Vizsgafilmhez (az egyik egyetemi tárgyamhoz) készült a város egyik szobráról egy videó amihez köröztem felette, viszont panaszt tett az egyik lakás tulaja hogy pont az ablakát is filmezi a drón 1-1 másodpercre körönként a háttérben. Mikor mentem érte (azt hittem valamelyik lakos lőtte le és majd kicsit elbeszélgetek vele) akkor lepődtem meg hogy rendőr szedte le és meg is bírságolt mikor visszanézve a felvételt látszott az ablak homályosan a háttérben.


Ilyen fura hálót lőtt rá amúgy, de mondanom se kell hogy ripityára tört az egész drón az eséstől ahogy rátekeredett mind a 4 propellerre.

jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Sajnálom a dolgot.


Az a baj, hogy nagyon sok az idióta szabálytalan (CENSORED!)

akik miatt a szabályosan eljárók szívnak.

Na meg az, aki panaszkodott. Miért nem tudott először neked szólni?

Az eljáró hatóság pedig miért nem tudott először kérdezni és/vagy felszólitani?


Sokak pont ezek miatt sem fogják betartani a szabályokat, mert azt látják, hogy nincs értelme...

jún. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

Hát igazából jó kérdés.

Számomra az is vicc hogy nem direktben filmeztem az ablakot, csak elkerülhetetlen volt hogy látszódjon, de a tableten konkrétan csak egy elmosódott 2x2cm-es fekete négyzetnek látszott eleve, pedig 4k60fps módban volt. Szóval finoman szólva se lehetett belátni.


De végül ez lett életem legjobb történése. A 600 ezres egyetemi drónt és a 300 ezres bírságot nem tudtam kifizetni csak hitelből, ezért ott kellett hagynom az egyetemet diploma előtt 2 félévvel hogy egy alja gyárban dolgozzak, ott viszont annyira lenyűgöztek a gépek hogy 2 év után visszamentem a suliba ahogy egyenesbe jöttem, gépészmérnök lettem és fele ennyit se keresnék bölcsészként most ha nem történt volna ez :D

jún. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Még szerencse hogy jó lett a történet vége.

De ettől még a rendszer 1000 sebből vérzik. A bolond renrődnek tudnia kellett volna hogy ne lődözze le a drónt csak úgy. Vagy ha mégis, akkor anyagi felelősségét meg kellett volna állapítani miután kiderült hogy minden engedély rendben volt. Ez konkrétan rendőri túlkapás.

jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!