Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem bejelentett drónhasználat...

Nem bejelentett drónhasználat miatt jelentettek már fel valakit? Nem akarok engedély miatt fizetni.

Figyelt kérdés

jún. 7. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel, hogyha a szomszéd háza felett elsuhan egy drón a szomszéd utcából,utólag ki és hogyan jön rá, hogy kié, ha feljelentést tesz?
jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem falvakban a kutya nem foglalkozik ezzel, ha csak nem vagy kukkoló esetleg a szomszéd nem szemét.
jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés nem volt, csak bejelentés. De azt is onnan tudtam meg hogy lelőtték a drónomat és mikor mentem érte, már vártak. DJI Mavick 2 Pro volt ráadásul, a bírság is fele annyi, azóta nem drónozok.
jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Én azért nem örülök neki, hogy repked a fejem felett egy drón.Falun lakok.A fiam lefényképezte, múltkor a ház fölött repkedett.Mondtam neki, hogy legközelebb szóljon,lelövóm légpuskával.
jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Játszótér felett lakunk, van mellette egy nagy füves sík terület is. Sokszor előfordul, hogy gyakorlatilag az ablakunkba reptetik a drónt, de nem látjuk, ki irányítja. A rendőrség nem fog itt posztolni, hogy elkapják, az ismeretlen tettes ellen indult nyomozást meg a hajamra kenhetem. Volt már, hogy arra gondoltam, ledobom egy krumplival, mert valószínűleg kukkolnak be az ablakokon.
jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem az alatunk lako dronozott egyszer pont håzunk elött egy komolyabb dronal felvitte a tetötér magasåbba ahol mi lakunk egyszerüen közöltem vele hogy ha kiváncsi akkor jöjön be de ne dronozon a lakásunk magaságåbba utána nem csinálta .
jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarok engedély miatt fizetni."

Inkább bírság miatt fizetnél?

jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy hol drónozol. Ha a pusztában gyakorolgatsz akkor nem feltétlenül kell lepapírozni.

De ha olyan környéken drónozol ahol esélyes a "lebukás" akkor érdemes megcsinálni a kötelező papírozást. nem nagy dolog, vizsgát megcsinálhatod ingyen.


Akik lelövöldözik a drónokat azok büncselekményt követnek el! Nem tudhatják hogy mit lőnek le és az hova esik. Sok olyan drón van amivel dolgoznak, vagy hivatalosan, engedéllyel repülnek. Ha lelőnek egy ilyent (és honnan tudja hogy az amit lát drón éppen mit csinál és engedéllyel repül-e) akkor komoly bünti lesz belőle. 3-as a helyedben feljelentettem volna a barmot. Mavic 2 pro nem olcsó cucc...

jún. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tartsd be a szabályokat.


Kicsit macerás, mert sokminden kell hozzá, de nem kerül sokba.


A1/A3 Open kategóriás "jogsi" - az osztrák ingyenes és online 10 perc alatt megvan


UAS Regisztráció - Ügyfélkapun keresztül meg lehet csinálni, 2000 ft illeték, kb. két hét


Üzembentartói regisztráció szintén Ügyfélkapun, 2000 ft.


Kötelező felelősségbiztosítás évente 15.000 ft.


MyDroneSpace használata pedig ingyenes.



Ha azt nézzük, hogy maga a drón többszázezer forint, akkor szerintem nem sok a többi.


Ennek ellenére eddig négyszer találkoztam másik drónnal, de csak egyszer mutatta a MyDroneSpace (vagyis a négyből három nem regisztrálta be)

jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!