Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Telekomtól hívhattak vagy csalás?

Telekomtól hívhattak vagy csalás?

Figyelt kérdés
Ma reggel fel hívott egy Máté nevű férfi tudta a nevemet is, kérdezte meg vagyok e elégedve a dominó csomagommal meg mondta hogy kedvezmények miatt hívott de előtte adjam meg az adataimat születési.

máj. 31. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Csalás.
máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mondtam neki hogy szakadozik a vonal és ki nyomtam de újra hívott de már nem vettem fel.
máj. 31. 12:05
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Mivel hónapokig kint vannak közszemlén ezek a számok és válogatni lehet hogy melyik szimpatikus, így simán felírhatta, hogy ezek valóban feltöltős számok. A regisztrációkor ha nem tiltottad le, bekerültél a telefonkönyvbe. a tudakozóban beütötte a számot és feldobta a nevedet a lakcímeddel. Egy dolog sántít. A Magyar Telekom 2022. június 30-án szüntette meg a Dominó feltöltőkártyás csomagjait. Ha azelött vetted volna, már megkerestek volna, utána meg már nem is volt dominós csomag.Én is nem rég tudtam meg, mikor kellett hirtelen egy feltöltős szám. :)
máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mi lett volna ha megadtam volna az adatokat?
máj. 31. 12:19
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Létezik még dominó feltöltőd most néztem meg
máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"Mondtam neki hogy szakadozik a vonal és ki nyomtam de újra hívott de már nem vettem fel."

Miért gondolod, hogy neked kell hazudozni? Nem egyszerűbb megmondani, hogy sajnos nem adok / adhatok meg személyes adatokat ismeretlen hívóknak? Utána detektálni, hogy erre mit lép.


[link]


Mire utaznak a csalók?


- Pénzt szeretnének kicsalni öntől

- vagy a személyes adatait szeretnék megszerezni

A pénzre utazó csalók válogatott módszerekkel dolgoznak: van, aki önnel töltetné fel a saját feltöltőkártyás egyenlegét, más az ön bankszámlájához szeretne hozzáférni, míg a legmerészebbek akár személyes találkozót szerveznek készpénz átvételére – ha kellően sikeresen meggyőzték, hogy önszántából fizessen nekik valamiért.


A személyes adat nagy érték a csalóknak, azaz az úgynevezett adathalászoknak! A csalás útján megszerzett személyes adatokkal vagy közvetlenül visszaélnek, vagy tömegesen eladják azokat az internetes feketepiacokon. Mit kezdenek a jogosulatlanul megszerzett személyes adatokkal? Sok módja van a visszaélésnek, például a jelszóval védett ügyfél-felületek belépési adatait megszerezve részletre vásárlással rendelnek új, nagyértékű telefont – csak éppen nem önnek, hanem saját címükre kérik a szállítást, míg a telefon árának további részletfizetését meghagyják az áldozatnak.

máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Hívhatott, engem is hívtak már ilyen miatt. Általános adatokat egyeztettünk, semmi banszámla, SZIG, meg hasonlók, amikkel nem lehet visszaélni, mert önmagában semmire se elég.
máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es de, sokmindenre jó a szig szám, más adatokkal együtt
jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
5-ős, nézz utána, 2022-ben megszűnt a dominó. Amiket azelött vettek, azokból talán még lehet, de ezt nem tudom. Én egy hónapja akartam venni telekom üzletben és dominóként kértem, és kinevettek, hogy olyan már nem létezik de helyette tudnak más feltöltőkártyás csomagokkal szolgálni. A kérdező azt mondjuk nem írta, hőgy ő mikor vette a csomagot, így lehet még az is dominó
jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

És akkor ez mi?

jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!