Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől lett színárnyalatos a...

Mitől lett színárnyalatos a tévém képernyője?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy olyan félkör ívben más a képernyő tetején a szín. Gondoltam véletlen elnyomtunk valamit, de hiába nézegetem a tv- és a hozzá csatlakozó dvd felvevő- távkapcsiját, nem találom a megoldást? Tudna valaki segíteni? Marhán unom, hogy zöld az emberek arca, meg ilyenek....:-(
2010. okt. 28. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A tetejére tettél valamit ami mágneses.

Hangfal, elektromos eszköz amiben motor vagy transzformátor van, stb ...

Felmágnesezte a maszkot, így eltéríti az elektronsugarakat.

Ha van rajta kézi nyomógombos főkapcsoló, akkor azt kapcsold ki időnként, ha nincs, akkor húzd ki a konnektorból egy-két percre, és dugd vissza.

A bekapcsoláskor általában csinál egy lemágnesezést.


Ha nem, akkor így jártál, mágnessel meg lehet gyógyítani akinek gyakorlata van benne. Amúgy csak rontani lehet rajta.

2010. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha crt, akkor valahol a közelében mágnes van, annak a hatása okoz ilyen elváltozást.

ha lcd, vagy plazma, akkor komolyabb a baj - szerelőt neki!

2010. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mágneses(elektromágneses) tér nyúlik a képcsőbe.

Ha 1m-en belül van hangfal/rádiós óra/beltéri egység/videó/dvd/adapter vagy hasonló dolog amiben elektromos tekercs vagy mágnes van vedd el és elmúlik a jelenség!

2010. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi. Csak sokkal okosabb nem lettem, mert ez a tv fél éve ugyan ott áll:-8 Van körülötte minden: hifi, hangfal, nyomtató, számítógép, dvd lejátszó...Szóval nem igazán értem, mitől most és eddig miért nem? A ki-és bekapcsolást majd kipróbálom, csak nézik a gyerekek. De akkor most lehet, hogy ilyen marad?
2010. okt. 28. 20:32
 5/6 freddyk015 válasza:
legalább a fekete-fehér filmet is színesben látod ..:D
2010. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy nem érted mitől lett ilyen, de elég egy mágneses gyerekjáték, egy mobiltelefon és ne sorolojam, kész a balhé.
2010. nov. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!