Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kondenzátort villámlással...

Kondenzátort villámlással tölteni, azzal akkut hogyan lehetne?

Figyelt kérdés

márc. 28. 11:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Ez csak egy képzelgés, egy álmodozás, aminek semmi értelme."

De én erről sem beszéltem, elég sekélyes a felfogóképességed. Én az energiatartalomról szóló megjegyzést pontosítottam, hányszor írjam még le:

ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"18-as, a villám pontosan ugyanaz, mint a szikra, csak nagyobb."

De hát írom, hogy nem. :D


"Az a baj, hogy lövésed sincs az elektromosságról, nem értem, akkor miért szólsz bele."

Tükörbe nézve mondod ezeket? Neked mekkora lövésed van, hogy ilyen primitív óvodás dolgokat hangoztatsz? Tudod, mi az a szikra? Van az akkumulátornál előkisülések sorozata, melyek letörik a levegő villamos szilárdságát, fentről a felhőtől le a föld színéig, lépésekben, végig?

ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Szirty ***** válasza:
ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vannak helyek, ahol gyakori a villámlás és az valamilyen természetes vagy mesterséges tereptárgyba, magas építménybe, villámhárítóba bele is húz.

Tehát ez még provokálható lenne, magas torony szándékolt építésével is, ha megtérülő lenne. De nem.

Azt persze még így sem lehet provokálni, ha az időjárás épp nem olyan.

A villámhárító földbe vezető kábelén ekkor rövid időre nagy áram alakul ki, csak ezt nem nagyon lehet (hatékonyan) kiaknázni.

Jelentéktelen mennyiségért pedig nincs értelme, amitől egy napelem is többet szed össze.

ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Paczalos István ***** válasza:
Végülis megoldható, csak olyan kondit kéne készíteni, ami képes néhány mikro secundum alatt felvenni 50-60 MJ energiát. Nem olyan vészes az energiamennyiség, csak az, hogy ezt nagyon rövid idő alatt kell felvenni, ami komoly probléma, mert az alatt a pár milliomod másodperc alatt kell több Gigawattnyi energiát felvenni. Ha megoldod, jó eséllyel milliomos leszel belőle.
ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Végülis, lehet, hogy ha erre irányult volna a fejlődés, akkutöltésnyi méretekben már volna használható készülék. Kit érdekelt 100 éven át az olcsó szén, olaj és atomenergia valóságában, meg a tüzelőanyagcella, satöbbi bűvöletében ilyen pimf tétel? Hogy egy távolabbi területről vegyek példát, a ceruzaelem méretű akkumulátorok az Eneloop előtt mind rettenetes nagy ócskaságok voltak. Aztán ráirányult a témára a figyelem, és paff, pár év alatt jött az Eneloop, ami nem sül ki magától nullára három hét alatt, megfelelően nagy a teljesítménye, satöbbi. Sokra tud jutni az ember, ha akar. 100 éve már hasznosították a légköri túlfeszültséghullám energiáját a számlálókban, amelyek valóban gyakorlatilag egy kondenzátorból álltak, amely a számlálónak induktivitását felhasználva azt léptette. Csak egy kis ötletesség kellett, összehangolni az elemeket. Konkrétan a 120 éves villámjelzők azok inkább a rádiótechnika tárgykörébe tartoztak, mert kohererrel működtek.

S bár noha az egész bolygóra állandóan érkező áram már egy grófi uradalmat is ellátna energiával (1800 A érkezik másodpercenként), az ide járó gyönge őrültnek mondanám, hogy ez a hozzászólás még mindig nem arról szólt, hogy megérné építeni egyet. :D :D :D

ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Meton ***** válasza:
22-es, igen, persze, hogy van különbség a villám és a szikra közt, de ez főleg a jelenség mérete miatt van. Amit leírtál, valószínűleg a szikránál is megvan, bár ilyen részletességgel nem ismerem a folyamatot. Ami hozzám talán közelebb áll, az a gyújtózsinór. Robbanóanyagot tartalmaz, mégsem robban fel azonnal. Nem tömény robbanó anyag van benne, hanem csak egy hordozó anyagon van. Így nem azonnal robban fel az egész, hanem láncreakció szerűen terjed. Vagyis nem is a láncreakció a lényeg, hanem hogy a reakció lelassul a tervezett mértékben. A villámnál is ez van, a nagy méret miatt lelassul a láncreakció.
ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Meton ***** válasza:
62%

25-ös, nem is annyira az energiamennyiség a probléma, mert az nem végtelen, még nem is mondanám soknak. Sokkal nagyobb probléma a szigetelés. Csak logikai alapon, ha képes volt több száz méter hosszan ívet húzni, akkor hogy oldanád meg a kondenzátor fegyverzetei közt a szigetelést, ami a milliméter töredéke távra vannak egymástól? Oké, az eső valamennyire vezet, de a távolságnak igen nagy a jelentősége.

Kezdésként én egy tekercsből indulnék ki, amiben a villám egy áramimpulzust indukál. Aztán jöhet a kondenzátor. De még inkább a villám energiáját valahogy hővé alakítanám. A hőenergia már nagyon jól kezelhető, akár aksit is lehet vele tölteni, kondenzátorok nélkül is.

ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"bár ilyen részletességgel nem ismerem a folyamatot"

Akkor tán rád illik az, amit rám írtál:

"Az a baj, hogy lövésed sincs az elektromosságról, nem értem, akkor miért szólsz bele."

ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Meton ***** válasza:
29-esw. Nem, nincs igazad, de azt szeretném, ha kultúráltan írnál véleményt, nem úgy, ahogy szoktad, mert ez csak a tudatlanságodat bizonyítja. Igen, vannak különbségek (villám és elektromos szikra), de attól még mindkét jelenség elektromos kisülés. Az igazi töltés a felhőben marad, érdemesebb azt megcsapolni, mint a villámot megcsípni.
ápr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!