Kondenzátort villámlással tölteni, azzal akkut hogyan lehetne?
"Ez csak egy képzelgés, egy álmodozás, aminek semmi értelme."
De én erről sem beszéltem, elég sekélyes a felfogóképességed. Én az energiatartalomról szóló megjegyzést pontosítottam, hányszor írjam még le:
"18-as, a villám pontosan ugyanaz, mint a szikra, csak nagyobb."
De hát írom, hogy nem. :D
"Az a baj, hogy lövésed sincs az elektromosságról, nem értem, akkor miért szólsz bele."
Tükörbe nézve mondod ezeket? Neked mekkora lövésed van, hogy ilyen primitív óvodás dolgokat hangoztatsz? Tudod, mi az a szikra? Van az akkumulátornál előkisülések sorozata, melyek letörik a levegő villamos szilárdságát, fentről a felhőtől le a föld színéig, lépésekben, végig?
Vannak helyek, ahol gyakori a villámlás és az valamilyen természetes vagy mesterséges tereptárgyba, magas építménybe, villámhárítóba bele is húz.
Tehát ez még provokálható lenne, magas torony szándékolt építésével is, ha megtérülő lenne. De nem.
Azt persze még így sem lehet provokálni, ha az időjárás épp nem olyan.
A villámhárító földbe vezető kábelén ekkor rövid időre nagy áram alakul ki, csak ezt nem nagyon lehet (hatékonyan) kiaknázni.
Jelentéktelen mennyiségért pedig nincs értelme, amitől egy napelem is többet szed össze.
Végülis, lehet, hogy ha erre irányult volna a fejlődés, akkutöltésnyi méretekben már volna használható készülék. Kit érdekelt 100 éven át az olcsó szén, olaj és atomenergia valóságában, meg a tüzelőanyagcella, satöbbi bűvöletében ilyen pimf tétel? Hogy egy távolabbi területről vegyek példát, a ceruzaelem méretű akkumulátorok az Eneloop előtt mind rettenetes nagy ócskaságok voltak. Aztán ráirányult a témára a figyelem, és paff, pár év alatt jött az Eneloop, ami nem sül ki magától nullára három hét alatt, megfelelően nagy a teljesítménye, satöbbi. Sokra tud jutni az ember, ha akar. 100 éve már hasznosították a légköri túlfeszültséghullám energiáját a számlálókban, amelyek valóban gyakorlatilag egy kondenzátorból álltak, amely a számlálónak induktivitását felhasználva azt léptette. Csak egy kis ötletesség kellett, összehangolni az elemeket. Konkrétan a 120 éves villámjelzők azok inkább a rádiótechnika tárgykörébe tartoztak, mert kohererrel működtek.
S bár noha az egész bolygóra állandóan érkező áram már egy grófi uradalmat is ellátna energiával (1800 A érkezik másodpercenként), az ide járó gyönge őrültnek mondanám, hogy ez a hozzászólás még mindig nem arról szólt, hogy megérné építeni egyet. :D :D :D
25-ös, nem is annyira az energiamennyiség a probléma, mert az nem végtelen, még nem is mondanám soknak. Sokkal nagyobb probléma a szigetelés. Csak logikai alapon, ha képes volt több száz méter hosszan ívet húzni, akkor hogy oldanád meg a kondenzátor fegyverzetei közt a szigetelést, ami a milliméter töredéke távra vannak egymástól? Oké, az eső valamennyire vezet, de a távolságnak igen nagy a jelentősége.
Kezdésként én egy tekercsből indulnék ki, amiben a villám egy áramimpulzust indukál. Aztán jöhet a kondenzátor. De még inkább a villám energiáját valahogy hővé alakítanám. A hőenergia már nagyon jól kezelhető, akár aksit is lehet vele tölteni, kondenzátorok nélkül is.
"bár ilyen részletességgel nem ismerem a folyamatot"
Akkor tán rád illik az, amit rám írtál:
"Az a baj, hogy lövésed sincs az elektromosságról, nem értem, akkor miért szólsz bele."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!