Milyen vészhelyzeti akkumulátort érdemes vásárolni?
Gondolkodom egy vészhelyzeti aggregátor vásárlásán, azonban nem tudom eldönteni, hogy melyiket/milyen specifikációjút lenne érdemes.
Vészhelyzet esetén szeretném használni és napelemmel tölthetőnek kell lennie (vagyis akkumulátornak kell lennie, nem fosszilis bármivel tölthetőnek).
Nem lenne rossz, ha egy átlag hűtő energia igényeit ki tudná elégíteni, valamit eszközöket (laptop, telefon) fel tudnék vele tölteni néhányszor, mielőtt magát az eszközt kell újratölteni. Nyilván a fenti kritériumokat nem várom el egy töltéstől, de jó lenne ha legalább egyet egyet tudna teljesíteni egy töltéssel ezek közül.
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az aggregát két vagy több, egymással egybeépített erő- vagy munkagép. Rendszerint mint szigetüzemű, helyi energiaigények kielégítését szolgáló motoros áramfejlesztő gépcsoport, a villamosáram-fejlesztés egyik munkagépe, mikor is egy erőgéppel meghajtott generátor képez egy egységet. A mechanikai munkát végző gép lehet belsőégésű vagy villamos motorral hajtott.
A szó latin eredetű, az aggregare (összegyűjtés) szóból származik.
- Hűtőaggregátor: áll többek között kompresszorból, hőcserélőből, szivattyúból, motorból és ventilátorból.
- Vészhelyzeti aggregátor
- Motoraggregátor
- Hajtóaggregátor: hibridhajtású autókban alkalmazzák, főbb alkotóelemei: Otto-motor, villanymotor, futómű.
- Turbógenerátor: gázturbina és generátor a villamosáram-fejlesztéshez (erőművi kiépítés).
Én ezt a szócikket ajánlom még (egészen meglepően korrekt), itt nagyon sok minden le van írva ezek működéséről, jellemzőiről, felépítéséről (és egészen érthető laikus számára is):
A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, egy 100-150 Ah savas ólom munkaakkumulátor. Ezt töltésvezérlőn keresztül bármilyen napelemmel töltheted, akár kisebb teljesítményűvel is. Napelemből a legegyszerűbb, és legolcsóbb a kihajtható túra napelem, amiből egy jobb minőségű 21 wattos, beépített töltésvezérlővel, három töltési feszültséggel (5V USB, 12V autóaksi, 19V laptop), megvan kb 100 dolcsiból az aliexpresszen. A hűtődet egy kisteljesítményű inverterrel, kb 1,5-2 napon keresztül tudod táplálni erről a konfigurációval utántöltés nélkül, természetesen ha még erről világítasz, vagy egyéb fogyasztasz, akkor ez rövidebb lesz. Ez a szett annyiban előnyös, hogy aksival együtt egy személyautóval könnyen hordozható. Ha csak a napelemet viszed, rákötve a powerbankra, teljesen kiszolgál minden személyes fogyasztót (telók, navigáció, laptop, okosóra, elemlámpák, stb), mi ezzel szoktunk menni a több napos hátizsákos túrákra, evezésekre.
Ez volt az olcsó véglet, ami komplett 100-200 ezerből megúszható, amiből a drága rész a munkaaksi, ami boltból kb 100-150 ezer, jófogásról kaphatsz 50 ezerért, de ez lutri. A drága változat, a helyhez kötött sziget rendszer ami LiFePo4 teleppel, normális inverterrel, 1-2 kW napelemmel 3+ millió.
Köszönöm szépen a válaszokat, különösen utolsónak.
#1. Költséghatékony, de normális megoldást keresek. Nincs konkrét keret.
#2. Remélem nem idén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!