Sokgyermekes, esetleg informatikusként vagy egyéb olyan vállalkozóként dolgozó illetve valamiért sokat fogyasztó emberek hogyan jönnek ki a havi 210kw/h-ból? Illetve mennyit fizetnek havonta ha nem férnek bele a 210-be?
Sehogy.
Pacal Szilárd a pocakjára csapott, átlagolt és köböfögte ezt a számot.
Annyit fizetünk többet, amennyivel többet fogyasztunk.
Most volt egy parlamenti felszólalásban erről szó, az MH-tól felkérdezték a kormányt ezzel kapcsolatban.
Az volt a válasz a kormány részéről, hogy a lakossági fogyasztók 70 százaléka belefér. Azt azért hozzá kell tenni, mert igyekeznek benne maradni a keretben és csökkentett üzemmódban élni és még ez is csak a 70 százaléknak sikerül. Ha igaz egyáltalán a 70 százalék. Aki otthonról (is) dolgozik például számítógépen, könnyen fölé csúszhat.
Nem csak ez a gond, hanem ahogy az MH felszólalója mondta, ezalatt is változó, hogy milyen díjat számláznak ki és erre még csak érdemi válasz sem érkezett.
Elvileg jön majd 1 milliárd euró az uniótól, amit okosmérőórákra (amiből a lakosság felének jutnia kellene) és a hálózat fejlesztésére kellene költeni. Ennek az a lényege, hogy a napsütéses órákban, amikor több, azaz sok az olcsóban termelt energia, alacsonyabb legyen a díj. Kíváncsi leszek, mennyi fogyasztónál lesz felszerelve mérőóra és hogyan számláznak majd.
Magyarországon a legnagyobb a napelemek száma az unióban, lenne mire építeni egy olyan rendszert, amiben mindenki be tudná osztani idő szerint, hogyan jön ki jobban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!