Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy lakást, aminek...

Vettem egy lakást, aminek pont azon a falán nincs szabad konnektor, ahova a tv-t tennném. Van ellenben egy klíma, aminek direkt közvetlenül fenn van egy konnektor kialakítva. Erre egy elosztóval rá szabad kötni egy tévét?

Figyelt kérdés

A klímának külön kapcsolója van az elektromos elosztó dobozban a bejáratnál, nemtudom ennek van e jelentősége, csak gondoltam lényeges.

Jaés amúgy az előző tulaj is elosztóval használta onnan a tévéjét, de azért engem érdekel, hogy ez szabályos-e


2023. nov. 15. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

A "szabályosság" csak a fali vezetékek kötöttségénél értelmezhető.

Nyilván nem szerencsés 1 konnektorról járatni túl sok mindent, de egy TV nem fogyaszt annyit, hogy kigyulladjon tőle a konnektor, még ha a klímával egyszerre is van használva.

2023. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%

Az a konnektor csak a klíma beltéri egységét látja el. Vagyis kb csak azt a ventillátort ami fújja a levegőt, meg a zsalut motgató motort.

A klíma kültéri egységének - ahol a nagyobb fogyasztás történik - külön tápellátása van azon a kapcsolón keresztül.

Elvileg ha lekapcsolod a kapcsolót, akkor a konnektorban akkor is lesz áram.

2023. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

A klímák a betáplálást kaphatják akár a kültérin, akár a beltérin keresztül.

Ritka kivétel azért akad.

Teljesen értelmetlen innen is, onnan is megtáplálni..

2023. nov. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerelj fel egy dupla konnektort, hogy ne keljen még egy T elosztót is beiktatni. Én nem látom semmi akadályát ami a használata ellen szólna ha egy 2 férőhelyes aljazatot felszerelsz és ahhoz csatlakoztatod a hosszabbítót. Ezt akár egy másik közelben lévő konnektorral is megcsinálhatod, hogy ne lógjon a falon a hosszabbító vezetéke csúfítva a szobát.
2023. nov. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!