Mely konyhai gépeket kell közvetlenül az áramkörre csatlakoztatni és melyeknek van konnektoros dugója? Főleg a páraelszívó, elektromos sütő, főzőlap és mosogatógép érdekel.
Utolsónak: ez a válasz egyáltalán nem hasznos.
Most tervezem a konyhát berendezni, ezért nem tudom, hogy melyik készülék végén mi van (dugó vagy más), és még a boltban sem tudom megnézni, mert eldugják, megmondani pedig nem tudják az eladók.
utolsó vok.
és hova dugják el? a raktár valamelyik sarkába? Ugyan mááár.
Te sem gondolod komolyan hogy valaki most felsorolja minden márka, minden eszközén hogy hogy kell csatlakoztatni a hálózathoz.
Azért irtam ilyen bagatel választ , mert a kérdés is az volt.
Ha veszel egy eszközt és a végén villás dugó van és te nem építettél ki neki konektort hanem csak kötöződobozt, akkor vazee levágod róla a konektort. És ez fordítva is így van.
Sajnos ez a válasz sem hasznos :-)
Látszik, hogy nem vásároltál mostanában beépített elektromos sütőt, főzőlapot. A bemutatóteremben be vannak építve, így nem látszik, milyen bekötésű. Az eladót meg hiába kérdezed, vagy nem tudja, vagy hülyeséget beszél. És ez még a jobbik eset, mert sok kereskedőnek se boltja, se bemutatóterme, csak webáruháza, ahol vagy fel van tüntetve minden fontos információ vagy nem. Emailben feltett kérdésekre pedig vagy válaszolnak vagy nem.
A páraelszívó szerintem az "egyszerűbbek",mondjuk úgy 20-e ft-ig biztos,hogy villásdugósak.A komolyabbak,kürtősek "direkt"-re lehetnek kötve.
A sütő-főző: Nekünk csak 1 fázis,16A van.Így el sem tudok képzelni magamnak ilyen komoly áramfelvevőket.Max ha 25A lenne,de akkor sem biztos.Szerintem annak 3fázis kell(ene).Azt szerintem kapcsolóba,mert "érdekesen" nézne ki a konyhában egy ilyen csatlakozó: [link]
A mosogatógép villásdugó.
megint én :) Na elmagarázom hogy te is értsd!
Amit mozgatni akarsz, pl: kávéfőző, kenyérpirító, az konektor, amit meg fix helyre teszel és az idők végezetéig ott akarsz hagyni azt meg fixre kötöd.
Tökmindegy mivel adják ki a boltba. A készülék nem válogat hogy min folyik keresztül neki az áram, konektor vagy kötöződoboz. Itt a vezetékvastagságon kellene a hagsúlynak lenni.
Ha valaki nem villanyszerelő, ne válaszoljon!
A dugaljak 10-16 A (gyártmánytól függ) terhelhetőségüek. Az ez alatt levő teljesítményű készülékeket lehet szerelni villásdugóval, (De a biztosabb érintkezés érdekében a 10A. körülieket szokták sorkapoccsal, dobozban kötni.) a többit sorkapoccsal és dobozban. Egy villanytűzhely lehet egy-két-három fázisú a betáptól, illetve a hálózat terhelhetőségétől függ. Egy tűzhelyet be lehet kötni mindegyik variációban, mert olyan a kialakítása. A szerelőnek kell bellül átkötni mindent (hidalásokat, stb) hogy alkalmas legyen az adott hálózatra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!