Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » IMac és pl:Mac Stúdió közt mi...

IMac és pl:Mac Stúdió közt mi a különbség?

Figyelt kérdés

Anyukámat szeretném meglepni születésnapjára de nem tudom eldönteni, hogy az iMac-nál csak képernyő vagy a gépház is benne van,vagy pedig Mac Stúdió de ahhoz kell egy képernyő is

Írjatok prot és contrat ehhez,hogy el tudjam dönteni könnyebben



#iMac #Mac Studio
2023. nov. 1. 07:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Minek? Böngészni, YouTube-ozni, csak mert megteheted? Szerintem mondjuk ezekre egy gyenge 100e Ft körüli minigép is elég, de a kérdésre válaszolva az iMac egy komplett gép a monitorba építve, a Mac Studio-hoz pedig kell egy külön monitor is, pl. a hozzáillő legolcsóbb, 800e Ft alatti Apple Studio Display...
2023. nov. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"csak mert megteheted?"

Semmi közöd hozzá hogy ki mit engedhet meg magának. Az a te bajod ha nem engedhetsz meg ilyen gépet magadnak.


Kérdező az iMac egy mindent egyben gép. Van a dobozban hozzá billentyűzet és egér is. Tehát kibontás után bedugod a konnektorba és használhatod. A monitor maga a gépház, benne van minden.

A Mac Studio esetében csak egy gépet kapsz, ahhoz nem jár semmi. Kell hozzá monitor, billentyűzet, egér, trackpad, stb. Monitorból nem kell megvenni az Apple-t. Én például egy sima LED TV-vel használom.

Nem tudom mivel foglalkozik anyuka, de ha nem vág videót, vagy nem szerez zenét, akkor felesleges a Studio, bőven elég egy Mac Mini. Ahhoz sincs semmi, tehát monitort, billentyűzetet, eget kell venni hozzá. De ha van egy jó monitor, vagy TV, akkor olcsóbban jösz ki mint egy iMac-el.

2023. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Szirty ***** válasza:
80%

"Semmi közöd hozzá hogy ki mit engedhet meg magának."


Igaz. De ha kérdésre szorítkozunk, akkor ha egy eszközt akar valaki beszerezni nem utolsó szempont hogy mi az a cél amit el szeretne érni vele. Ez s cél ugyanis meghatározhatja magát az eszközt.

2023. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
#2 Persze, semmi közöm hozzá, de hadd fejtsem már ki a véleményem. Magamnak én is tudnék venni nyugodtan, de ajándékba feleslegesnek tartom, ha feltehetően csak visszafogottan lesz használva. Végül is egy "kisebb" Ferrarival is lehet menni vásárolni a sarki közértbe. De OK, legyen Mac, én is a minit támogatom, érdekes, hogy ez fel sem merült a kérdezőben, talán nem is ismeri. Az más kérdés, hogy ebből is majdnem 300e Ft a legolcsóbb (újonnan).
2023. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

@2


"Semmi közöd hozzá hogy ki mit engedhet meg magának. Az a te bajod ha nem engedhetsz meg ilyen gépet magadnak."


Leírod, hogy semmi köze hozzá, utána meg TE foglakozol vele, hogy mit nem engedhet meg magának.


Ekkora öngólt csak kevesen képesek bevarrni :D


Tipikus apple-fanboy sértettség, amikor valaki nem esik hanyatt az almás ipari hulladéktól...

2023. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én mindössze arra céloztam, hogy a Mac-ek (már) túl erősek (és ennek megfelelően drágák) hétköznapi használatra, amikor nincs feltétlenül szükség Core i7-i9 körüli teljesítményre, főleg egy feltehetően idősebb, esetleg gyakorlatlan felhasználó esetén, akinek még egy Pentium is tökéletesen megfelelne. (1)
2023. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. A kérdés inkább arra irányult, hogy munkára és magáncélra egyaránt használva melyik gép érné meg jobban ár/érték arányban, a mindent egyben iMac,vagy a Mac Mini/Studio + valamelyik képernyő?
2023. nov. 1. 11:08
 8/15 anonim ***** válasza:

"ebből is majdnem 300e Ft a legolcsóbb"

1. manapság ez már nem annyira nagy összeg...

2. Ugyanakkora teljesítményt nem kapsz meg olcsóbban windowsos gépben sem. Sőt. Most nézegetek webshopokat és csak több generációval régebbi procikkal árulnak ezen az árszinten gépeket.

2023. nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 Fel sem merült, hogy hasonló windowsos gép olcsóbb lenne.
2023. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Milyen munkára? Excelre, wordre bőven elég a Mini vagy az iMac. Ezekben gyakorlatilag ugyanaz a hardver van.

Komolyabb teljesítmény igény esetén kell csak a Studio. Videóvágás, zeneszerkesztés komoly szinten.

Ha van egy felhasználható monitor (tv) és billentyűzet/egér, akkor elég a Mini.

Ha kell venni monitort is, akkor lehet olcsóbban jössz ki az iMac-el. Ha kell a nagyobb monitor méret mint ami az iMac-nek van, akkor szintén jobb vétel a Mini.

A bolondok sugalmazásával ellentétben nem kell megvenni hozzá a méregdrága Apple monitort. Gyakorlatilag bármelyik monitort meg tudják hajtani ezek a gépek HDMI-vel és USB-C-n is.

Az Apple billentyűzetet és egeret sem kell megvenni. Kb bármilyen bluetoothos billentyűzettel/egérrel működnek. Van más gyártónak is direkt Mac-hez való billentyűzete ami lehet jobb és olcsóbb is mint a magic keyboard.


Itt vannak a technikai leírások:

[link]

[link]

[link]

2023. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!