Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet védekezni az...

Hogyan lehet védekezni az adathalászok elle, sorra törik fel a fiókjaimat!?

Figyelt kérdés
2023. szept. 19. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanazt a jelszót kell használni mindenütt....
2023. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
74%
Miért törné fel bárki is? Talán a NASA-nak dolgozol?
2023. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el az adathalászatról azóló wiki cikket és láthatod, hogy mi a megoldás:

[link]

2023. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetőleg nem "törik fel" - legalábbis a szó szoros értelmében - hanem:

* gyenge (8 karakternél rövidebb, nem elég változatos - nem volt benne kis betű, nagy betű szám, speciális karakter) jelszavat használsz

* a jelszavadat kikotyogtad, könnyen elérhetővé tetted (mert valami kémprogramot telepítettél fel)

* ugyanazt a jelszót használod több fióknál

* bejelentkezve maradtál egy nem megbízható gépen

* nyílt, titkosítatlan, publikus wifi-hotspotra csatlakoztál, ahol kifürkészhették a jelszavadat

* nem használtál kétfaktoros azonosítást

2023. szept. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
78%

Be lehet kapni olyan vírust, ami kigyűjti a böngészőben tárolt jelszavakat és elküldi a bűnözőknek, általában külföldi körök ezek.

Mielőtt mindenki beszarna, ehhez általában a felhasználó hülyesége is kell.

Azaz telepítenie kell szándékosan valamilyen programot, amibe elrejtették az okosságot is.

Szimplán böngészéssel nem nagyon megy.

2023. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 peti 56 válasza:
28%

2/5 anonim


E monjuk nem vicc. Mindenki adatvédelemről pofázik ésmaga a komány az aki erre szarik.Mert ők is egy bünözői körhöz tartoznak-és még igazolniuk sem kell.

2023. szept. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Elemér10 válasza:
100%

,,E monjuk nem vicc. Mindenki adatvédelemről pofázik ésmaga a komány az aki erre szarik.,,

Szerintem a kormány azért is hibás, mert az ilyen jófejeket mind Te nem szűrik ki születésekor mind a Spártaiak😅

2023. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Meton ***** válasza:
100%

Sok marhaságot olvasok, de aki kicsit járatos az informatikában, az tudja, hogy jelszót nem lehet feltörni. Persze lehet, hogy aki meg nagyon járatos, az meg tudja, hogy mégis fel lehet. Az én tapasztalatom az, hogy nem lehet, minden esetben az emberi hibára játszanak. Egyszerű bűvészmutatvány az egész.

Úgy kezdődik, hogy elhitetik veled, hogy feltörték a fiókod. Küldenek egy email-t, hogy feltörték a fiókod, hivatalosan néz ki. Velem ezt nem hitetik el, mert tudom, hogy képtelenség, de aki hiszékeny, az már félig elbukott. A következő lépés, hogy belépsz a fiókodba jelszóval, mindennel. Ennyi elég is, a fiókod már fel is törték. Nemrég olvastam, hogy egy fiatal csajnak a banki oldalát törték fel így és sok milliós kölcsönt vettek fel neki.

Elég, ha van benned egy kis bizalom és nem ugrasz be az első blöffnek. Ahhoz, hogy feltörjék a fiókod, te kellesz, hogy segíts nekik, tehát ha nem teszel semmit, akkor már nyertél. A fiókodba beléphetsz, de úgy, hogy beírod az oldalt, vagy kikeresed valahonnan. Ha figyelmeztetnek, hogy a fiókod feltörték és linket is adnak, azt ne használd. Nem tudni, mennyire jó, általában önmagában veszélytelen, de el tudom képzelni, hogy írnak sokkal jobbat. Kell hozzá automatikus kitöltés, aztán egy gombnyomásra megy az összes adat. Na ezt még az általam látott programok nem tudják, de nem tudom, miért nem, mert annyira nem lenne bonyolult. Amit láttam, azt nekem kellene kitölteni, ami eleve gyanús volt.

Tehát teljesen mindegy, milyen jelszót használsz. Ha bonyolult a jelszó, akkor felírod, vagy elmented, amit könnyen megtalálnak. Olyan, mintha a mágneskulcsot a lábtörlő alá rejtenéd.

2023. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Meton ***** válasza:
100%
Tehát ha írnak, hogy feltörték a fiókod, akkor az szívatás, amit nem szabad elhinni. Ha valóban feltörték volna, akkor nem kapnál üzit. Akkor kapsz csak üzenetet, ha nem sikerült feltörni. Akkor viszont kapsz az első próbálkozásnál. Mindig gondolkodj logikusan, mert ha összezavarnak, akkor hülyeséget csinálsz.
2023. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!