Színpadi szett?

Figyelt kérdés
Pár éve éneklek, de nagyon nem vagyok megbarátkozva a színpadi körülményekkel így arra gondoltam összerakok magamnak egyet. Viszont az a probléma, hogy ebből nem sokat tudok. Azt tudom hogy kell egy keverő, kell egy hangfal és kell egy mikrofon, de hogy ezekhez milyen kábelek kellenek vagy kell e még valami, az totál homály.

2023. aug. 1. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez neked egy szakemberre lesz szükséged, akit gyaníthatólag nem itt fogsz megtalálni.

Ráadásul - mivel ez egy szakma - nem elég az eszközök "birtoklása" (ami amúgy felesleges is, megvannak erre a megfelelő helyek), kezelni is tudni kell őket, amit pedig külön meg kell tanulni, hónapok, sőt, évek alatt.

2023. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire homály, akkor tényleg ne foglalkozz vele.

Egyáltalán mit szeretnél? Otthon, vagy nagyobb helyen előadni?

2023. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyakorlásra kell.
2023. aug. 1. 16:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem fellépni kell, csak egy ilyen fajta felszerelés kellene, gyakorlásra... De gondolom mivel nem vagy "szakértő", nem igazán érted miért lenne rá szükségem.
2023. aug. 1. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad csak, hogy miből áll a fellépés. Zenekarban mindenki a saját soundjáért felelős, onnantól teljesen mindegy, hova van bedugva, egyszerűen inspiráló lesz, vétek lenne nem a legtöbbet kihozni a hangosító motyóból is, ha ti is odarakjátok magatokat. Nyilván van olyan hangosító, akinek mindegy, vagy elvárna valamit cserében, vagy simán csak nem tud annyit kihozni adott motyóból, esetleg saját magából, amit a bejövő sávok minősége kívánna.


Aranyszabály, hogy a sound 90%-a a kézben, torokban, ajaksípban, satöbbiben van. Ha ez oké, akkor van értelme költeni énekmikrofonra, saját dobmikrofonokra a lényegesebb dobok alá, meg a koncepcióhoz tartozó egyéb effektelést is elvégezhetitek magatoknak, ha nem ütközik az ésszerűséggel. Azzal, hogy a hangosító mit kezd a jó minőségű kiindulóanyaggal, és hogy az ő maximuma is hogy tud szólni kifele, az változó lehet. Az, hogy te a színpadon egy nagyon nehezen értelmezhető katyvaszt hallasz, és magadat is alig hallod vissza, azt a te dolgod lenne beálláskor jelezni. Ha a kontroll minőségét kevered a kifelé minőséggel (ami azért ma már igen sokszor egészen lélegzetelállító), akkor csináltass minőségi eszközökkel felvételt arról, hogy mit hall a közönség, és csodálkozz el, mennyire jó általában...

2023. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó, leesett... Szóval egy sávért akarsz keverőt venni? Minek? A színpadon te leszel, a mikrofon és a kontroll láda előtted. Abból szólsz te, és ha playback, akkor a felvétel, ha zenekar, akkor ők, a kérésed szerinti arányban. Nem kell mindennek elsőre tökéletesen sikerülni, ezt engedd el szerintem! A lámpaláz meg az, ami. Kemény, mint a kád széle, de idővel megszokod, meg kicsit be is járódik.
2023. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lőtt az agyam: valami jónak mondott karaoke képességű bluetooth hangfalállattal lenne ez egyfajta költségkímélő. A gerjedésgátlás dícsérgetését keresd a véleményeknél, esetleg külön ismertebb típusokra kérdezz rá akár nemzetközi fórumokon is (Quora tipikusan), biztos vannak tapasztalatok.
2023. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!